https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Małżeńskie jubileusze

Małżeńskie jubileusze

Siedem par małżeńskich z Gminy Mieroszów zostało uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

– Rocznica ślubu to piękne święto, które przypieczętowuje spędzone u boku bliskiej osoby wspaniałe lata. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która często wymaga pójścia na kompromis. W rzeczywistości niewielu przypada w udziale świętowanie takiego jubileuszu jakim jest 50, a w przypadku naszych jubilatów 51 rocznica ślubu – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

W 1970 roku 7 par z Gminy Mieroszów zawarło związek małżeński. W ubiegłym roku jubilaci obchodzili jedną z najważniejszych rocznic w życiu, ale z uwagi na panujące warunki pandemiczne, jubileuszowe uroczystości odbył się w tym roku. 51 lat temu przyrzeczenie małżeńskie z ufnością składali: Maria i Jan Bednarz, Danuta i Adam Franczak, Regina i Władysław Garbowscy, Bogusława i Marian Gutkowscy, Stefania i Walenty Petryszyn, Anna i Stanisław Sienkowiec oraz Anna i Jan Wicherscy.

– Uczynili to w nadziei, że będą dzielić życie razem dobre i złe, wspierając się wzajemnie w chwilach ciężkich i ciesząc się wspólną radością. Przyrzeczenia tego jubilaci dotrzymali, mimo wielu złożonych zdarzeń. Szanowni jubilaci – jesteście wzorem i przykładem dla tych wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. Składamy Państwu życzenia kolejnych, pięknych dni i lat spędzonych w atmosferze spokoju, zdrowia, szczęścia rodzinnego i wzajemnego zrozumienia, które staną się filarem wielu, przywoływanych później wspomnień – powiedział podczas uroczystości burmistrz Mieroszowa.

(RED, fot. Tomasz Tracewski)

REKLAMA