https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnicze ferie online

Górnicze ferie online

4 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu przygotowało ofertę zajęć edukacyjnych w formie online. Przez dwa tygodnie – od poniedziałku do piątku – będą się odbywały lekcje muzealne dla grup zorganizowanych w godzinach 8.00-16.00 oraz dla osób indywidualnych również w powszednie dni tygodnia o godzinie 10.00.

W ofercie znalazły się propozycje zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla przedszkolaków. Uczestnicy będą mogli skorzystać z takich zajęć jak, m.in. „Szychta Fuksów – czyli pierwsza zmiana młodych górników”, gdzie zobaczą jak wyglądał dzień pracy górnika; „Mechaniczna Kopalnia”, podczas których zapoznają się ze specyficznymi maszynami znajdującymi się w maszynowni kopalni lub „Wokół tradycji górniczych” – tu z kolei zobaczą cenne eksponaty głównie związane z tradycjami i obchodami Barbórki. Szczegółowy rozkład i opis zajęć znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl, tam również znajdują się informacje dotyczące rezerwacji i biletów.

Decyzją rządu, w związku z pandemią COVID-19, Stara Kopalnia pozostaje zamknięta dla turystów do dnia 17 stycznia 2021 r. Na stronie obiektu oraz w mediach społecznościowych dostępne są materiały dotyczące trasy zwiedzania, wystaw artystycznych oraz górniczych ciekawostek. Pracownicy instytucji intensywnie wykorzystują czas zamknięcia, pracując nad urozmaiceniem trasy zwiedzania – po ponownym otwarciu w wielu miejscach pojawią się nowe eksponaty.

(MB)

REKLAMA

Click Here