https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny w Jedlinie-Zdroju

Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny w Jedlinie-Zdroju

Gmina Jedlina – Zdrój nie poprzestaje na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie zdalnej opieki medycznej. – W Centrum Usług Socjalnych uruchomiony został Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny Comarch. Jest to rozwiązanie, które niweluje niedogodności z jakimi często się spotykamy: niedostępność lekarzy, przepełnione placówki medyczne, ograniczenia czasowe oraz wysokie koszty leczenia– mówi Burmistrz Jedliny – Zdroju Leszek Orpel.

Jedliński Punkt Diagnostyczny Comarch wyposażony jest w termometr, ciśnieniomierz, event EKG, pulsoksymetr, wagę i stetoskop. Urządzenia te umożliwiają proste i szybkie pomiary podstawowych parametrów życiowych i oparte są o aplikację dostępną na tablecie lub ekranie, przeprowadzającą diagnozowaną osobę przez wszystkie etapy aplikacji. Badania można wykonać samodzielnie – w trybie podstawowym lub przy asyście opiekuna czy pielęgniarki – w trybie rozszerzonym. Dane przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i tam poddawane są analizie. Interpretacja badania wraca do osoby diagnozowanej.

Sfinansowanie zakupu stacji diagnostycznej możliwe było dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.

Punkt Diagnostyczny jest kolejnym produktem z zakresu zdalnej opieki medycznej. W gminie funkcjonuje tzw. teleopieka – program, który został nagrodzony przez Ministerstwo Rozwoju w konkursie ,,Innowacyjny Samorząd”. Dzięki współpracy z firmą Comarch, gmina otrzymała nieodpłatnie 16 nowych  zmodyfikowanych urządzeń, z których przez najbliższy rok będzie korzystało kolejnych 16 mieszkańców.

Przedstawiciele firmy Comarch są mile zaskoczeni innowacyjnym podejściem gminy i nie ukrywają, że prężność naszych działań w tym zakresie jest imponująca i zasługuje na uznanie.  Podsumowując nasze zaangażowanie w realizację kolejnych, pomocnych i nowatorskich rozwiązań Kamila Bień z firmy Comarch, podkreśliła, że Gmina Jedlina-Zdrój w 2021 roku stanie się dla Comarch ośrodkiem referencyjnym.

(KS)

REKLAMA

Click Here