https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomoc osobom w kwarantannie i izolacji

Pomoc osobom w kwarantannie i izolacji

– Mieszkańcy Jedliny-Zdroju przebywający na kwarantannie lub izolacji, osoby samotne lub nie mogące liczyć na wsparcie i pomoc rodziny, znajomych czy sąsiadów, a wymagające pomocy w postaci dostarczenia produktów żywnościowych, w tym gorącego posiłku, proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju pod numerem telefonu 74 8455 356 lub 74 88 05 333, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 – informuje kierownictwo placówki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pomoc udzielana jest w dwóch formach:

-pomoc żywnościowa z banku żywności czy innej instytucji, która jest dysponentem żywności w programie pomocy rządowej – ta dedykowana jest osobom, które spełniają kryterium dochodowe (dla osoby samotnej – 1402 zł, na osobę w rodzinie – 1056 zł);

– pomoc w formie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych w ramach zadań własnych gminy w związku z występującą sytuacją kryzysową na skalę masową, do której bezspornie należy epidemia wirusa Covid-19.

Zakup produktów żywnościowych obejmuje zakres produktów najpilniejszych, niezbędnych dla życia.

– W Jedlinie-Zdroju powstała oddolna inicjatywa przedsiębiorców-sklepikarzy, którzy oferują pomoc w formie tzw ,,zakupów na telefon” z dostawą do miejsca zamieszkania. Katarzyna Dębińska-Wiatr właścicielka sklepu ,,Zieleniaczek” oferuje swoje usługi pod numerem telefonu: 533 996 098. Sklep spożywczo-przemysłowy Paweł Pakowski w Głuszycy zaproponował świadczenie usługi ,,zakupy na telefon”. Za dojazd do Jedliny-Zdroju doliczana będzie opłata 5 zł. Zamówienia przyjmowane są w godz. od 8:00 do 17:00. Dowóz każdego dnia w godzinach od 14.00 do 17.00. W ofercie są artykuły spożywcze, warzywa i owoce, na zamówienie również artykuły mięsne i drobna chemia oraz artykuły przemysłowe. Kontakt do pracownika sklepu przyjmującego zamówienia po numerem telefonu: 504 614 885. Usługi cateringowe z dowozem w miejsce zamieszkania można zamówić dzwoniąc pod numery: 667 340 176 lub 531 493 253 – firma PHU Reduta Kamil Szachta. Jednocześnie apelujemy do o tworzenie inicjatyw pomocy sąsiedzkiej, a chętnych wolontariuszy do zgłaszania się do pomocy w naszym Ośrodku Pomocy Społecznej lub poprzez stronę https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat – dodają pracownicy OPS Jedlina-Zdrój.

(RED)

REKLAMA