https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mobilizacja dla Nadii

Mobilizacja dla Nadii

Trwa walka o życie 7-letniej Nadii Makarczuk z Wałbrzycha. By uratować życie dziewczynki chorej na białaczkę, potrzeba jeszcze około pół miliona złotych!

Wśród naszych Czytelników trwa wielka mobilizacja. Kolejne osoby organizują licytacje różnych przedmiotów i usług, z których dochód zasila zbiórkę pieniędzy na lek dla Nadii. Na przykład strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie na licytację wystawili dzień pełen atrakcji w remizie.

 – Założysz strażacki mundur i zostaniesz jednym z nas! – zachęcają druhowie z OSP Boguszów.

Z kolei w Szczawnie – Zdroju można było zostać opiekunem zabytkowej Wieży Anny. Po raz kolejny na licytację trafił tytuł hetmana wieży, który od dwóch lat należy do Andrzeja Sikonia (który wylicytował go podczas ostatnich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Na liczne licytacje trafiły także stroje sportowe oraz sprzęt, wystawione przez wałbrzyskie kluby sportowe (np. Andrzej Adamek przekazał piłkę do koszykówki z autografem, a KPS Chełmiec Wałbrzych klubowy strój meczowy z nazwiskiem zwycięzcy licytacji), różne usługi, jak np. wymiana opon w serwisie Daniela Lubińskiego w Boguszowie- Gorcach, za którą Tadeusz i Monika Pochmara oraz Obara Mariusz zapłacili aż 3 tysiące złotych na rzecz Nadii. Poza tym w wielu punktach Aglomeracji Wałbrzyskiej stoją puszki, do których można wrzucać datki na leczenie małej bohaterki, która dzielnie znosi trudy leczenia w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Każdy może także zasilić zbiórkę pieniędzy na leczenie Nadii, prowadzoną na stronie https://www.siepomaga.pl/nadia-makarczuk/. W chwili oddawania do druku tego wydania Tygodnika DB 2010, wpłat na kwotę blisko 870 tysięcy złotych dokonało ponad 20 tysięcy osób! Ale do sukcesu brakuje jeszcze około pół miliona złotych…

Przypomnijmy: w marcu 2020 r. u Nadii Makarczuk wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B – bardzo agresywną i rzadką. Dotychczasowe ostre leczenie nie zadziałało. Choroba postępuje, a Nadii zostało mało czasu, bo choroba niszczy jej organizm. Obecnie jedyną nadzieją na pokonanie nowotworu jest nowoczesna terapia CAR-T Cell, która ma nauczyć organizm walczyć z rakiem. Niestety cena terapii jest porażająca – jej koszt to wynosi około 1,4 mln zł!

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj