https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chełmiec pozostanie… Chełmcem

Nie będzie zmiany nazwy góry Chełmiec. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej Szczawna – Zdroju głosowała przeciwko zmianie wnioskowanej przez grupę mieszkańców.

Wnioskodawcy – grupa złożona z mieszkańców Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha – chcieli zmienić nazwę góry Chełmiec na św. Jana Pawła II, by w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin papieża – Polaka.

– Serdecznie dziękujemy za moc emocji, które wywołały informacje na temat zmiany nazwy Chełmca. Dzięki temu o Szczawnie-Zdroju było głośno: rozpisywały się o nas ogólnopolskie portale, więc szum wokół tematu powinien nas cieszyć. Niemniej jednak, gwoli wyjaśnienia informujemy, że wnioski, które wpływają do urzędu, muszą przejść drogę formalną, muszą być rozpatrzone, poddane głosowaniu. Tak też się stało – podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji radni zagłosowali przeciwko zmianie nazwy Chełmca. Chełmiec pozostanie więc Chełmcem. Obecnie na wieży widokowej trwają prace konserwacyjne, właśnie po to, by gościć Was w ładniejszej, bezpiecznej przestrzeni. Liczymy, że zobaczymy się tam w lepszej rzeczywistości – podkreślają pracownicy szczawieńskiego magistratu.

(KT)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty