https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mustang w Grzmiącej

Większość osób kojarzy Głuszycę z Podziemnym Miastem Osówka oraz licznymi imprezami sportowymi, jak Puchar Strefy MTB Sudety, Waligóra Run Cross, Maraton Pieszy Sudecka Żyleta czy Extreme MTB Challenge. Warto jest jednak zwiedzić tę okolicę w trochę nietypowy sposób – konno.

Zauroczony walorami krajobrazowymi Gminy Głuszyca Andrzej Makacewicz z Akademii Jeździeckiej JNBT przyjeżdża tu na szkolenia, by uczyć nie tylko młodzież, ale także dorosłych jak zbudować relacje z koniem i przy tym doskonalić umiejętności jeździeckie, bez zbędnej przemocy i zmuszania zwierzęcia do posłuszeństwa. Andrzej Makacewicz odwiedził Stajnię przy Sadzie w Grzmiącej już w czerwcu, ale tym razem przywiózł ze sobą wyjątkowego towarzysza – mustanga Geronimo.

Mustangi to dziko żyjące konie, o zupełnie innym temperamencie niż te, które znamy ze stajni, są też od nich mniejsze. Geronimo trafił do Polski ze stanu Idaho w USA w czerwcu tego roku, jako jeden z 15, które w tym samym czasie trafiły do Europy. Tym samym stał się jedynym mustangiem w naszym kraju. Do Andrzeja Makacewicza trafił w ramach programu Mustang Makeover, którego zadaniem jest popularyzacja wiedzy o tych wyjątkowych zwierzętach. To nie wszystko. Geronimo przechodzi aktualnie trening, którego efekty Andrzej Makacewicz zaprezentuje w październiku w Akwizgranie (Aachen) uważanego za serce jeździectwa europy. Przyjadą także trenerzy z pozostałą 14 mustangów. Konkurs, w którym wezmą udział, wyłoni najlepszego trenera. Później wszystkie mustangi zostaną zlicytowane i trafią do nowych domów. Niestety, kontrakt, jaki podpisał trener, nie pozwala mu wylicytować Geronimo.

(MC)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty