https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Edukacja w terenie

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Jugowicach wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Pałacu Jedlinka oraz na górę Borowa.

– Podczas wycieczki przewodnik zabrał nas na niesamowitą podróż w czasie, przybliżył historię pałacu i okolicznych zabudowań, zapoznał z jego właścicielami i mieszkańcami. W Pałacu mogliśmy zobaczyć kolekcję porcelany, starą windę, salę balową i inne ciekawe zakamarki. Na terenie kompleksu Jedlinka obejrzeliśmy replikę wagonu sztabowego „Amerika” – to właśnie tu, w wagonie 10252Bln – zapadały najważniejsze decyzje strategiczne wszystkich frontów II wojny światowej. Wewnątrz wagonu wyświetlany został film edukacyjny informujący o zbrodniach popełnionych przez Niemców w czasie wojny. Całość dopełniło ognisko z pysznymi kiełbaskami, które ufundował Radny Gminy Walim an Paweł Mazur. Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć Łukaszowi Kazkowi za zorganizowanie wycieczki do Pałacu Jedlinka. Jego zaangażowanie i troska o najdrobniejsze szczegóły sprawiły, że po raz kolejny mieliśmy możliwość zdobycia nowej wiedzy w kreatywny i interesujący sposób oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze – relacjonują uczniowie klasy IV PSP w Jugowicach.

Korzystając z ostatnich dni lata, uczniowie klasy II i III PSP im. J. Korczaka w Jugowicach wyruszyli w pobliskie góry. Celem wycieczki było zdobycie szczytu Gór Wałbrzyskich – Borowej, która znajduje się na wysokości 853 m n.p.m. Radość z pieszej wędrówki przeplatała się ze zmęczeniem, bo zdobycie tego szczytu nie było łatwe, ale na pewno przyjemne. Borowa została zdobyta przez uczniów, a prawdziwą ucztą dla oka, były niezapomniane widoki z wieży widokowej. Wszyscy uczestnicy nie kryli radości z takiej formy pogłębiania wiedzy na temat okolicznych atrakcji turystycznych i spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu, co szczególnie jest ważne w dzisiejszej szkolnej rzeczywistości.

(PSP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty