https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Próby do nowej premiery w Szaniawskim

– W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczęliśmy próby do nowego spektaklu z autorskim tekstem dyrektora artystycznego Seba Majewskiego i w jego reżyserii. Próby na razie odbywają się online, w przestrzeni teatru zaczną odbywać się w sierpniu – mówi Paweł Zaręba, koordynator do spraw promocji spektakli wałbrzyskiego teatru.

– Po pół roku od rozpoczęcia społecznej izolacji podejmujemy próbę opowiedzenia o nas w czasach pandemii. W spektaklu chcemy sprawdzić aktualność materiału, który on line zbieraliśmy od marca 2020 roku – gdzie byliśmy, a gdzie jesteśmy, czy coś się w nas zmieniło, a co zmieniło się na świecie? Jakie słowa straciły swoje znaczenie, a jakie zaczęły opisywać nam rzeczywistość. Myślimy o wspólnym przyjrzeniu się temu, co stało się z naszym zbiorowym doświadczeniem. Dlatego wszystkich zapraszamy już 4.09.2020 r. na pierwszą premierę sezonu – mówi Seb Majewski.

„Pani Moru”: tekst – Pilgrim/Majewski, reżyseria – Seb Majewski, obsada – Irena Sierakowska, Anna Solarek, Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.

– Premierą spektaklu „Pani Moru” otworzymy nowy sezon w Teatrze Dramatycznym pod hasłem „Wiemy, jak to zrobić”, w którym zaplanowaliśmy premiery 16 monodramów aktorskich – każdego z członków zespołu aktorskiego. Na premiery pierwszych monodramów zaprosimy do Wałbrzycha już w październiku – dodaje Paweł Zaręba.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty