https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Krwiodawco – nie czekaj, oddaj krew w wakacje!

– Krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować. Tylko człowiek jest w stanie podzielić się tą niezwykłą substancją. Oddając krew możesz sprawić, że ktoś przeżyje to lato i kolejne. Tak wiele właśnie od Ciebie zależy, szczególnie w tym trudnym czasie! Krew potrzebna jest w leczeniu nowotworów, podczas przeszczepów i innych operacji ale także przy masowych krwotokach. Krew może być potrzebna w każdej grupie wiekowej – mówi Joanna Ziejło – Augun, specjalista do spraw promocji krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaopatruje w krew i preparaty krwiopochodne ponad 20 szpitali i banków krwi na terenie 11 powiatów. Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

– Krew potrzebna jest codziennie – pamiętaj! Apeluję: zabierz przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiada i odwiedź najbliższy punkt poboru krwi lub ekipę wyjazdową! Więcej informacji na stronie www.rckik.walbrzych.pl – dodaje Joanna Ziejło – Augun.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty