https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gminy wypożyczają rowery

Znów można korzystać z bezpłatnych wypożyczalni rowerów elektrycznych w Głuszycy, Jedlinie-Zdroju i Starych Bogaczowicach.

Głuszyca

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo wypożyczających i pracowników, osoby korzystające z wypożyczalni mieszczącej się na parterze Centrum Kultury-MBP w Głuszycy są zobowiązane do zastosowania się do obowiązujących zasad: 1. rezerwacja rowerów odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną; 2. wypożyczający umawiają się telefonicznie z pracownikiem wypożyczalni na określoną godzinę odbioru i zwrotu roweru; 3. podczas odbioru i zwrotu roweru wypożyczający muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz założone rękawiczki; 4. po wejściu do budynku, gdzie mieści się wypożyczalnia, należy zdezynfekować ręce; 5. należy zachować 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej. Głuszycka wypożyczalnia rowerów elektrycznych w sezonie 2020 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00.

– Jak co roku przypominamy o konieczności wcześniejszego zapoznania się z regulaminem wypożyczalni rowerów elektrycznych, który znajduje się na stronie internetowej Centrum Kultury-MBP. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 503 102 817 w godzinach pracy instytucji – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Każdy pełnoletni mieszkaniec Gminy może wypożyczyć rower bezpłatnie. Można również wypożyczyć rower dla osoby małoletniej będąc jej opiekunem prawnym.

Jedlina-Zdrój

W Jedlinie-Zdroju rowery dostępne są w wypożyczalni, która mieści się przy Urzędzie Miasta Jedlina-Zdrój na ul. Poznańskiej 2. Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 wprowadzone zostały dodatkowe zasady: 1. umów się telefonicznie z pracownikiem biura obsługi klienta na konkretną godzinę odbioru roweru elektrycznego; 2. podczas odbioru i zwrotu roweru/ów musisz mieć założoną maseczkę i rękawiczki; 3. przed przyjściem zdezynfekuj ręce. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 10.00.

Stare Bogaczowice

Osoba chcąca wypożyczyć rower w Starych Bogaczowicach, powinna zgłosić to najpóźniej 24 h przed dzwoniąc pod nr tel. 74-844-35-03. Uzgodniona zostanie wtedy data i godzina odbioru oraz termin zwrotu roweru kasku i blokady rowerowej. Istnieje możliwość wydłużenia czasu wydłużenia czasu po wcześniejszym kontakcie z wypożyczalnią. Rower wypożyczyć można maksymalnie na kolejne 24h lub na weekend od piątku do poniedziałku do 9:00. Po przybyciu po odbiór roweru zostaje podpisana umowa wypożyczenia, przedstawić trzeba również ważny dokument tożsamości ze zdjęciem i wpłacie kaucji w wysokości 100 zł (za każdy rower) – potwierdzenie przelewu na rachunek nr 32 2030 0045 1110 0000 0087 7670. Rozliczenie kaucji nastąpi po zwrocie roweru – zwrot pieniędzy na konto. Wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za rower, sprzęty wypożyczone wraz z nim oraz za powstałe szkody w czasie korzystania z niego. Więcej szczegółów znajduje się w „Regulaminie wypożyczalni rowerów elektrycznych w Gminie Stare Bogaczowice” dostępnym na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Bogaczowice. Ze względu na pandemię oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy o zasłanianie nosa i ust podczas odbioru i zwrotu rowerów. Każdy rower, przed wypożyczeniem, będzie dezynfekowany przez pracownika wypożyczalni (kierownica i siedzenie) – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty