https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wszyscy na derby!

Po ponad dwóch tygodniach przerwy, koszykarze Górnika Trans.eu powracają na parkiety I ligi. I od razu czeka ich derbowa konfrontacja z beniaminkiem z Kłodzka. Mecz Górnik – Zetkama Doral Nysa Kłodzko zostanie rozegrany w środę – 22 stycznia – o godz. 18.00 w hali Aqua-Zdrój w Wałbrzychu.

Terminarz rozgrywek I ligi jest tak ułożony, że każdy z zespołów musi w rundzie rewanżowej pauzować dwa razy. Wałbrzyszanom przytrafiły się dwie przerwy pod rząd, za to ich rywale nie próżnowali. 11 stycznia Nysa przegrała w Pruszkowie ze Zniczem 73:88, a 18 stycznia we własnej hali pokonała Polonię Leszno 97:93. Drużyna z Kłodzka, którą prowadzi były trener Górnika Jerzy Chudeusz, do tej pory wygrała 7 spotkań oraz poniosła 9 porażek i zajmuje 8 miejsce w tabeli. Co ciekawe, kłodzczanie, wśród których jest wychowanek Górnika Marcin Kowalski, do tej pory nie odnieśli żadnego zwycięstwa na wyjeździe. Ale we własnej hali przegrali tylko dwa razy: z WKK Wrocław i właśnie z Górnikiem – 66:81.

Zespół z Wałbrzycha – po dwóch pauzach – spadł na 4 miejsce w tabeli, ale ma rozegrane dwa spotkania mniej od poprzedzających go ekip WKK Wrocław, Sokoła Łańcut i Czarnych Słupsk. Dotychczasowy bilans spotkań podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego to 12 zwycięstw i 2 porażki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty