XXI Memoriał Stanisława Kaczmarka

19 stycznia br. w Wałbrzychu rozegrany został XXI Memoriał Stanisława Kaczmarka o Puchar Projektu „Każda Puszka Cenna”. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu oraz Fundację na Rzecz Odzysku Aluminiowych Opakowań Recal.

W Biegu wystartowało 58 zawodników na trzech dystansach: ok. 2.200 m – dziewczęta i chłopcy do lat 18, M-70, M-80; ok. 4.400 m – K-20, K-30, K-40, K-50 oraz ok. 6.600 m – M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60. W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promująca zdrowe odżywianie aktywny styl życia, zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Zwycięzcy zostali uhonorowani zostali pucharami i statuetkami oraz nagrodami. Wszystkim uczestnikom zapewniono napój izotoniczny z limitowanej serii Every Can Counts oraz poczęstunek.

W biegu symbolicznie wystartował 21 raz będący w czasie rehabilitacji Józef Żuk (przeszedł krótszą trasę na kulach). Również po raz 21 w biegu wzięli udział: Kazimierz Sawko i Józef Jagodziński. Najstarszy zawodnik – Czesław Marciak – wystartował 18 raz.