https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują centrum socjalne

Trwa przebudowa Centrum Socjalnego, które znajduje się przy ulicy Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju. Prace są już bardzo zaawansowane, a ich zakończenie przewidziane jest w połowie przyszłego roku.

Generalny remont budynku prowadzony jest w ramach projektu noszącego nazwę „Budowa Centrum Socjalnego wraz z zapleczem w Gminie Jedlina-Zdrój”. Warto podkreślić, że ten projekt został dofinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

W nowych przestrzeniach Centrum Socjalnego znajdą się między innymi pomieszczenia biurowo-gabinetowe, doradczo-terapeutyczne, pomieszczenia do zajęć grupowych, pomieszczenia sanitarne, sale wykładowo-szkoleniowe, kuchnia, jadalnia, pomieszczenia do zajęć sportowo-rekreacyjnych i zajęć rehabilitacyjno-ruchowych.

W planach jest też utworzenie w budynku sali wypoczynkowej i pomieszczeń magazynowych. Budynek zostanie wyposażony w windę zewnętrzną, co stanowić będzie spore udogodnienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Obecnie na poddaszu i I piętrze prowadzone są już prace wykończeniowe. Przebudowa prowadzona jest natomiast na parterze i w obrębie klatki schodowej.

(KS)

REKLAMA

Kliknij tutaj