https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chcą mieszkać w Głuszycy

Głuszyca znalazła się w pierwszej dziesiątce dolnośląskich miast z dodatni saldem migracji. Na Dolnym Śląsku wszystkich miast jest 91, ale tylko 24 z nich może pochwalić się tak dobrym wynikiem migracji.

W 2018 roku odnotowano, że w Głuszycy było więcej osób, które się zameldowało niż wymeldowało.

-To bardzo dobra wiadomość dla rozwoju naszej gminy, świadcząca o pozytywnych zmianach, które miały miejsce w ostatnich latach. Ustabilizowanie gminnej sytuacji finansowej, a także stale przeprowadzane inwestycje, w tym wiele rozwiązań prospołecznych, czyniących naszą gminę miejscem przyjaznym do zamieszkania sprawiają, że obserwujemy napływ nowych mieszkańców. To bardzo dobry sygnał dla głuszyckiego samorządu, mobilizujący do dalszej wytężonej pracy – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Warto dodać, że saldo migracji w Głuszycy w 2018 r. wynosi 3,0 na 1000mieszkańców i jest to saldo porównywalne ze Świebodzicami. Lepszy wynik (4,3) w powiecie wałbrzyskim posiada tylko Szczawno-Zdrój. Wrocław ma saldo równe 2,3, a średnia dla Dolnego Śląska to 1,3. Dla porównania w 2015 r. saldo migracji w Głuszycy było ujemne i wynosiło -2,62.

(MC)

REKLAMA

Kliknij tutaj