https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chcą mieszkać w Głuszycy

Głuszyca znalazła się w pierwszej dziesiątce dolnośląskich miast z dodatni saldem migracji. Na Dolnym Śląsku wszystkich miast jest 91, ale tylko 24 z nich może pochwalić się tak dobrym wynikiem migracji.

W 2018 roku odnotowano, że w Głuszycy było więcej osób, które się zameldowało niż wymeldowało.

-To bardzo dobra wiadomość dla rozwoju naszej gminy, świadcząca o pozytywnych zmianach, które miały miejsce w ostatnich latach. Ustabilizowanie gminnej sytuacji finansowej, a także stale przeprowadzane inwestycje, w tym wiele rozwiązań prospołecznych, czyniących naszą gminę miejscem przyjaznym do zamieszkania sprawiają, że obserwujemy napływ nowych mieszkańców. To bardzo dobry sygnał dla głuszyckiego samorządu, mobilizujący do dalszej wytężonej pracy – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Warto dodać, że saldo migracji w Głuszycy w 2018 r. wynosi 3,0 na 1000mieszkańców i jest to saldo porównywalne ze Świebodzicami. Lepszy wynik (4,3) w powiecie wałbrzyskim posiada tylko Szczawno-Zdrój. Wrocław ma saldo równe 2,3, a średnia dla Dolnego Śląska to 1,3. Dla porównania w 2015 r. saldo migracji w Głuszycy było ujemne i wynosiło -2,62.

(MC)

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close