https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remonty i utrudnienia

Od 4 listopada obowiązuje nowa organizacja ruchu w obrębie ulic: Bukowa i Bohaterów Warszawy w Szczawnie-Zdroju. Ma to związek z rozpoczęciem przez gminę dużej inwestycji drogowej na trzech gminnych ulicach. Na realizację tego zadania udało się gminie pozyskać wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Lokalnych w wysokości 80 procent kosztów.

Oto najważniejsze informacje dla kierowców:

Ulica Bohaterów Warszawy na czas remontu będzie zamknięta dla ruchu (wjazd tylko dla mieszkańców): z ulicy A. Mickiewicza nie będzie można skręcić w ul. Bohaterów Warszawy; przejazd do pl. Wolności będzie możliwy wyłącznie przez ul. M. Skłodowskiej-Curie; ul. Słoneczną będzie można dojechać do ul. Klonowej; na ul. Lipowej zostanie zasłonięty znak „zakaz postoju”.

Ulica Bukowa również zostanie zamknięta dla ruchu na czas remontu )wjazd tylko dla mieszkańców): ul. Jesionowa będzie ulicą bez przejazdu, tzw. „ślepą”; łącznik pomiędzy ul. Lipową a ul. Bukową również będzie „ślepy”; na skrzyżowaniu ul. Bukowej z Topolową i Ogrodową pojawi się znak „zwężenie jezdni”.

– Prace trwają także na ulicy Ofiar Katynia – i tu, to także ważna informacja, trwa montaż światłowodu – na co bardzo czekają mieszkańcy Szczawna, a to dopiero początek inwestycji operatora w mieście. Jest to także efekt kilku spotkań w szczawieńskim magistracie i wzmożonych zabiegów zarówno burmistrza Marka Fedoruka jak i zastępcy burmistrza Łukasza Kurjaty, by temat szybkiego internetu nabrał faktycznego przyspieszenia. I tak się dzieje – choć trzeba też mieć świadomość, że nie wszyscy właściciele wyrazili zainteresowanie światłowodem a to oznacza, że nie wszędzie internet się pojawi. Gmina Szczawno-Zdrój pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych na remont trzech ulic w wysokości 2,24 mln zł. Całośc inwestycji to koszt 2,8 mln zł. Wykonawcą prac na ul. Bukowej i ul. Bohaterów Warszawy jest Strabag Polska – mówi Agnieszka Bielawska – Pękala z Urzędu Miejskiego w Szczawnie – Zdroju.

(ABP)

REKLAMA

Kliknij tutaj