https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowości w Osówce

Na zewnątrz zadaszona poczekalnia i witacz. W środku hologramy, pokazy multimedialne oraz wystawy – te i wiele innych atrakcji będzie czeka na turystów, którzy odwiedzą Podziemne Miasto Osówka. Nowymi przewodnikami po podziemiach zostali Krystyna Czubówna, Adam Ferency i Tomasz Knapik.

Modernizacja obiektu odbyła się dzięki projektowi „Tajemnice Militarnych Podziemi”. Projekt ten był rekomendowany do dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy Granice” 2014-2020. To partnerski projekt realizowany w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Liderem projektu jest czeskie Miasto Rokytnice w Górach Orlickich. Prócz Gminy Głuszyca w projekcie biorą udział Euroregion Pomezi Čech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov oraz Gmina Kamienna Góra.

Tymczasem Dolnośląska Organizacja Turystyczna ogłosiła laureatów tegorocznego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska. Wśród nagrodzonych znalazło się Podziemne Miasto Osówka. Kapituła wyróżniła podziemia Gminy Głuszyca Złotym Certyfikatem. Co to oznacza? Podziemne Miasto Osówka ma szansę zdobyć Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest on przyznawany atrakcjom, które w przeszłości otrzymały Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, a Osówka zdobyła go w 2007 roku. Złoty Certyfikat otrzymały do tej pory takie obiekty jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku.

(MC)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty