https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lepiej wcześniej niż wcale!

Rozpoczynający się rok szkolny wymusza na świadomych rodzicach wyszukanie dla swoich pociech zajęć pozalekcyjnych.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zachęca do zapoznania się z szeregiem propozycji w ramach Wałbrzyskiej Szkoły Talentów. Przybliżamy jedną z nich.

Zajęcia indywidualnej nauki gry na instrumentach to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Przyszły instrumentalista dowie się, ile czasu i osobistego wysiłku i zaangażowania musi poświęcić doskonaleniu swojej gry, dzięki czemu nauczy się szanować pracę innych i doceniać prawdziwą sztukę. Granie na instrumencie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Wszystkie te sfery są wzmacniane i rozwijane, co przynosi korzyści także w innych działaniach np. nauce czy twórczości. Nauka gry na instrumencie jest konstruktywnym sposobem spędzania czasu, perspektywicznie przyzwyczaja do występów na scenie, daje wiarę w siebie i uwrażliwia na piękno. Badania naukowe dowodzą, że gra na instrumencie w wieku wczesnoszkolnym, przenosi się na niezwiązane z muzyką obszary, co znacznie ułatwi poprawę wyników w nauce pozostałych przedmiotów. Poszerza pamięć, uczy koncentracji uwagi, rozbudza kreatywność, poprawia koordynację ruchową, pomaga wyrażać emocje i przynosi relaks.

Wybierając zatem zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, warto wziąć pod uwagę korzyści i sensowność spędzania wolnego czasu, pod okiem doświadczonej kadry pedagogicznej.

Wałbrzyska Szkoła Talentów zaprasza na indywidualne zajęcia nauki gry na fortepianie, skrzypcach, flecie, gitarze, akordeonie. Istnieje również możliwość skorzystania z zajęć w formie korepetycji.

Zachęcamy do zapisania na zajęcia już dziś, żeby Wasze pociechy kiedyś nie powiedziały – lepiej późno niż wcale – lepiej wcześniej niż wcale!

Nauczyciele:

Eliza Więcławska – fortepian

Ewa Bardzik-Adamczyk – fortepian

Joanna Kowalska – akordeon

Danuta Baranowska-Futyma – skrzypce, fortepian

Jadwiga Szeligowska – fortepian

Justyna Misterka – gitara

Tomasz Szeligowski – flet

Miejsca w których uczymy:

Wałbrzyski Ośrodek Kultury na terenie Starej Kopalni

Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze

Przedszkole nr 8 na Podzamczu

Teatr Zdrojowy w Szczawnie – Zdroju

Informacje i zapisy:

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

wst@wok.walbrzych.pl

tel. 74 667 09 53 lub 74 640 99 15

REKLAMA