https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpieczne wakacje na Podzamczu

Jak zwykle, ciekawą ofertę zajęć wakacyjnych zaproponował Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu.

Pożyteczne są m.in. te o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, jak np. „Bezpieczne wakacje”, z udziałem przedstawicielek Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Podczas prelekcji przedstawiono zasady zdrowego odżywiania i przestrzegania higieny osobistej. Omówiono także problematykę uzależnień i zagrożeń wynikających z nałogów. Dzieci zostały uprzedzone o niebezpieczeństwach związanych z kontaktem z barszczem Sosnowskiego oraz ukąszeniem przez żmije, wskazano także na sposoby obrony przed kleszczami.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji omówione zostały zagrożenia związane z wakacjami, poza tym poruszono aktualne problemy dotyczące prawidłowego korzystania z Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem portali społecznościowych, natomiast funkcjonariuszki straży miejskiej mówiły o zasadach prawidłowego zachowania w ruchu drogowym. Do OSK przyjechali strażacy, prezentując wielozadaniowy wóz bojowy; dzieci zapoznały się z jego wyposażeniem i obserwowały pokaz wodnej zapory.

Odbyły się wycieczki piesze – pod Pomnik Ułanów Nadwiślańskich oraz w okolice ruin zamku Cisy. Podczas wypraw zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz quizach wiedzy o przyrodzie. W Ośrodku rozegrano turnieje tenisa stołowego i warcabów, natomiast na terenie rekreacyjnym dzieci grały w palanta i badmintona.

W trakcie zajęć plastycznych wykonywano prace na konkurs plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”, którego zakończenie zaplanowano na koniec sierpnia. Zainteresowani uczestniczyli w multimedialnych rozgrywkach w piłkę nożną na konsoli Xbox oraz zajęciach z robotyki i elektroniki.

Zajęcia organizowane podczas wakacji przez OSK współfinansuje Gmina Wałbrzych.

(BAS)

REKLAMA

Kliknij tutaj