https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Soboty w Rynku

„Cztery wakacyjne soboty w Rynku” to propozycja dla mieszkańców i mieszkanek Wałbrzycha na spędzenie przynajmniej kilku letnich chwil w Rynku.

Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Eko Patrol Dolny Śląsk we współpracy z Wydziałem Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

– Najważniejsze informacje to: kiedy – 20 lipca, 10,17 i 24 sierpnia w godzinach od 18.00-22.00, a gdzie to już oczywiste, bo mówmy o Rynku w Wałbrzychu. Każde spotkanie będzie tematyczne. Pierwsze, już w tę sobotę, w stylu retro. Wspomnień czar, bo będziemy wspominać dawny Wałbrzych. Zapraszamy na koncert, w którym usłyszymy przeboje z lat 50. 60, powspominamy jak wyglądał Rynek w tamtych dekadach. Porozmawiamy o modzie retro – zachęcamy, aby ubrać się na ten wieczór inspirując się na przykład latami 50. Będzie nam towarzyszyła wystawa zabytkowych aut, do których będzie można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. A czas umilać będzie także Kawiarnia Zielona Sofa oraz Vegas Stara Piwnica. W koncercie piosenek retro usłyszymy i zobaczymy Michał Staszak z takimi przebojami jak „Vabank” czy” Seksapil” oraz Justyna Medeksza i jej wykonanie starych przebojów. Następna wakacyjna sobota w wałbrzyskim Rynku 10 sierpnia odbędzie się pod hasłem „Slow Sunday”, zatem będzie ekologicznie, wegetariańsko i wegańsko, będzie relaksacyjnie, nieco egzotycznie, ale na pewno bez grama pośpiechu. Z muzyki liczymy na gongi i rytmy reggae. Zaprosimy do próbowania warzywnych i owocowych smakołyków. Będzie to czas na zaprezentowanie się wałbrzyskiej kooperatywy spożywczej. Będzie joga. Będziemy też próbować swoich sił na ekowarsztatach zerowaste. Oczywiście nie zabraknie leżaków, karimat i słodkiego leniuchowania z potańcówką wieczorną w rytmach południowych (salsa, samba ale też reggae dub itp.). Sportowa Sobota została zaplanowana na 17 sierpnia. Jeśli lato to ruch, jeśli ruch to ten zdrowy. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości w zumbach, biegach, zawodach, wszelkich aktywnościach w grupach. Będzie też muzycznie, ale bardzo „lekko”, bo będzie bardziej disco, tanecznie i skocznie. A Muzyczna Sobota to ostatnia, prawie na pożegnanie wakacji, bo 24 sierpnia. Ma być tanecznie i muzycznie. To będą popołudnie i wieczór wypełnione po brzegi dźwiękami. Zaprosimy wałbrzyskie i z pobliskich miejscowości zespoły, solowych wykonawców, ale nie gwiazdy/celebrytów/celebrytki – promujemy talenty, które dopiero docierają do szerszego grona odbiorców. Nie ograniczamy gatunków muzycznych, wieku wykonawców, ale liczymy na prezentowanie tak utworów w ich interpretacji jak i ich własnych – wyjaśnia Monika Falkiewicz, prezes Fundacji Eko Patrol Dolny Śląsk.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj