https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Policjanci świętowali

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w intencji funkcjonariuszy policji, która odprawiona została 14 lipca w Kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach. Następnego dnia o godzinie 11:00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju rozpoczęła się uroczysta zbiórka.

– Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotrowi Leciejewskiemu i wprowadzenia sztandaru. Przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski, który w swoim przemówieniu podkreślił, że to w wielu przypadkach od podejmowanych przez policjantów decyzji zależy życie i zdrowie ludzkie. Tym samym funkcjonariusze każdego dnia swoją postawą udowadniają, że policjantem się nie bywa, ale jest nim cały czas. W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 115 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym: 4 oficerów, 52 aspirantów i 47 sierżantów oraz 12 posterunkowych.Wyróżnieni zostali także pracownicy policji oraz uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Odznaczenia otrzymali również policyjni związkowcy – relacjonuje sierż. szt. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj