https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wspólnie służymy gminie


Rozmowa z Wiesławem Zalasem, kandydatem na burmistrza Mieroszowa.
 
Jak ocenia Pan sytuację Gminy Mieroszów?
Wiesław Zalas: – Gmina ma bardzo wiele potrzeb w zakresie infrastruktury drogowej, mieszkaniowej, wodnej, kanalizacyjnej oraz stanu obiektów sportowych. Nie lepiej jest w zakresie transportu, stosunków społecznych, edukacji i zarządzania. W trakcie rozmów z ludźmi dowiaduję się o potrzebach indywidualnych i lokalnych konkretnych ludzi. Na szczęście mamy tu wspaniałych ludzi, którzy mogą dać impuls do rozwoju i właśnie z takich ludzi składa się mój zespół.
 
Jak jest Pana recepta na sukces Mieroszowa?
– Patrząc na aktualną sytuację Mieroszowa i uwarunkowania budżetowe, gmina nie ma dużych możliwości inwestycyjnych. Tylko program odważny może być wspomnianą receptą na sukces. Wszystkie ekipy mają podobne postulaty i propozycje rozwiązania problemów gminy. Powoli i stopniowo będą one realizowały swoje programy i może za dwie, trzy kadencje się polepszy. My mówimy: nie! My mówimy: sprzedać halę na Hożej z byłym gimnazjum na hotel sportowy z zapleczem. To jest działanie dla rozwoju turystyki. Mamy bardzo potrzebny hotel, 25 miejsc pracy, gotówkę ze sprzedaży i w przeciągu dwóch lat podatki wpływające do budżetu. Nie mamy wrzodu, który nas kosztuje około 350 tys. zł rocznie. My mówimy, że Gmina Mieroszów nigdy nie poradzi sobie sama z wodą i kanalizacją. Po to powstał Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, aby takie małe gminy jak nasza mogły sprostać potrzebom mieszkańców. Trzeba wrócić do WZWiK, a nie tracić czasu na procesy sądowe, podczas gdy mieszkańcy nie mają wody w kranach. To tylko dwa z naszych śmiałych działań. Jestem przekonany, że jak wyborcy mają dość tego marazmu, to nas wybiorą i powolna wegetacja gminy skończy się jeszcze w pierwszej turze wyborów. Szkoda czasu na wałkowanie zaległości, trzeba działać!
 
Wierzy Pan, że mieszkańcy Gminy Mieroszów w to uwierzą i że będzie tylko jedna tura wyborów burmistrza?
– Od wielu miesięcy o tym właśnie ze mną rozmawiają. To są wspaniali i odważni ludzie. Mają dość marazmu i świadomości, że wszyscy dookoła idą do przodu, a nasza gmina tonie. Ja nie realizuję swojego programu, ja go ustaliłem z mieszkańcami naszej gminy. Wszyscy inni zapewniają zmiany w żółwim tempie, a tylko nasz odważny program daje szansę na dogonienie innych. Zajrzyjcie Państwo na naszą stronę www.kwwwieslawzalas.pl – tam są szczegóły, tam są sylwetki zupełnie nowych ludzi, którzy dadzą ognia, tam jest przedstawione moje doświadczenie jako lidera, który już wiele w życiu osiągnął. Przyjdźcie na spotkanie do Rampy 17.10.2018r. o godz. 18.00 i porozmawiajmy. Pierwsza tura dla Zalasa i jego zespołu, to Twoja decyzja! Pamiętaj szkoda czasu, bo trzeba działać!
 
Materiał pochodzi i jest sfinansowany z KWW Wiesław Zalas Wspólnie Służymy Gminie

SONY DSC

REKLAMA

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close