https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wspólnie służymy gminie


Rozmowa z Wiesławem Zalasem, kandydatem na burmistrza Mieroszowa.
 
Jak ocenia Pan sytuację Gminy Mieroszów?
Wiesław Zalas: – Gmina ma bardzo wiele potrzeb w zakresie infrastruktury drogowej, mieszkaniowej, wodnej, kanalizacyjnej oraz stanu obiektów sportowych. Nie lepiej jest w zakresie transportu, stosunków społecznych, edukacji i zarządzania. W trakcie rozmów z ludźmi dowiaduję się o potrzebach indywidualnych i lokalnych konkretnych ludzi. Na szczęście mamy tu wspaniałych ludzi, którzy mogą dać impuls do rozwoju i właśnie z takich ludzi składa się mój zespół.
 
Jak jest Pana recepta na sukces Mieroszowa?
– Patrząc na aktualną sytuację Mieroszowa i uwarunkowania budżetowe, gmina nie ma dużych możliwości inwestycyjnych. Tylko program odważny może być wspomnianą receptą na sukces. Wszystkie ekipy mają podobne postulaty i propozycje rozwiązania problemów gminy. Powoli i stopniowo będą one realizowały swoje programy i może za dwie, trzy kadencje się polepszy. My mówimy: nie! My mówimy: sprzedać halę na Hożej z byłym gimnazjum na hotel sportowy z zapleczem. To jest działanie dla rozwoju turystyki. Mamy bardzo potrzebny hotel, 25 miejsc pracy, gotówkę ze sprzedaży i w przeciągu dwóch lat podatki wpływające do budżetu. Nie mamy wrzodu, który nas kosztuje około 350 tys. zł rocznie. My mówimy, że Gmina Mieroszów nigdy nie poradzi sobie sama z wodą i kanalizacją. Po to powstał Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, aby takie małe gminy jak nasza mogły sprostać potrzebom mieszkańców. Trzeba wrócić do WZWiK, a nie tracić czasu na procesy sądowe, podczas gdy mieszkańcy nie mają wody w kranach. To tylko dwa z naszych śmiałych działań. Jestem przekonany, że jak wyborcy mają dość tego marazmu, to nas wybiorą i powolna wegetacja gminy skończy się jeszcze w pierwszej turze wyborów. Szkoda czasu na wałkowanie zaległości, trzeba działać!
 
Wierzy Pan, że mieszkańcy Gminy Mieroszów w to uwierzą i że będzie tylko jedna tura wyborów burmistrza?
– Od wielu miesięcy o tym właśnie ze mną rozmawiają. To są wspaniali i odważni ludzie. Mają dość marazmu i świadomości, że wszyscy dookoła idą do przodu, a nasza gmina tonie. Ja nie realizuję swojego programu, ja go ustaliłem z mieszkańcami naszej gminy. Wszyscy inni zapewniają zmiany w żółwim tempie, a tylko nasz odważny program daje szansę na dogonienie innych. Zajrzyjcie Państwo na naszą stronę www.kwwwieslawzalas.pl – tam są szczegóły, tam są sylwetki zupełnie nowych ludzi, którzy dadzą ognia, tam jest przedstawione moje doświadczenie jako lidera, który już wiele w życiu osiągnął. Przyjdźcie na spotkanie do Rampy 17.10.2018r. o godz. 18.00 i porozmawiajmy. Pierwsza tura dla Zalasa i jego zespołu, to Twoja decyzja! Pamiętaj szkoda czasu, bo trzeba działać!
 
Materiał pochodzi i jest sfinansowany z KWW Wiesław Zalas Wspólnie Służymy Gminie

SONY DSC

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty