https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagrają dla Kasjana

 
To będzie wyjątkowo aktywny dzień i różnorodność propozycji na spędzenie wolnego czasu w Świebodzicach. W sobotę, 19 maja, zapraszamy aż na trzy wydarzenia – na wszystkie jest wstęp wolny!
 
Jako pierwszy startuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Uniwersytetów 3. Wieku i Stowarzyszeń. Zapraszamy w imieniu świebodzickiego Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”. Start – godz. 11:00 w Rynku. Planowana trasa wiedzie przez Książański Park Krajobrazowy, a finałem będzie wspólne, integracyjne ognisko w Dolinie Różaneczników.
O tej samej godzinie rozpocznie się także festyn charytatywny na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. pod hasłem „Gramy dla Kasjana” prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla wałbrzyszanina, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. W programie jest bardzo wiele atrakcji: koncerty, przejażdżki na motocyklach, przejażdżki konne, domowe wypieki, zabawy dla dzieci i wiele innych. Świebodziczanie wielokrotnie pokazali, że potrafią wspaniale pomagać potrzebującym, dlatego tym bardziej zapraszamy do udziału w tym festynie. Impreza pod honorowym patronatem burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza potrwa do godz. 17:00.
A o godz. 19:15 warto zajrzeć do kościoła pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego na Osiedlu Piastowskim. Odbędzie się tu koncert gospel w wykonaniu chóru z naszego partnerskiego miasta w Waldbröl. Goście z Niemiec spędzą w Świebodzicach i okolicach cztery dni. 30-osobowa grupa odwiedzi m. in. pobliski zamek Książ i Wrocław.
(ABP)
 
afisz kasjana

REKLAMA

Kliknij tutaj