I liga, I liga Górnicy!

Koszykarze Górnika Wałbrzych, po 7 latach, wracają na parkiety I ligi. W decydującym o awansie meczu podopieczni trenera Marcina Radomskiego pokonali Księżaka Łowicz 77:65.

Po dwóch meczach półfinałowych II ligi w Wałbrzychu i Łowiczu, w rywalizacji Górnika z Księżakiem był remis 1:1. Decydujący mecz rozegrany został w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, w której biało – niebiescy zdobywali awanse i medale mistrzostw Polski. Nadkomplet widzów liczył na pewne zwycięstwo wałbrzyszan, ale po 3 minutach gry 11:2 prowadzili goście. Ekipa z Łowicza kontrolowała grę i po 10 min. prowadziła 24:17. Zryw gospodarzy na początku II kwarty pozwolił zmniejszyć straty do 3 pkt. (23:26), ale na długą przerwę Księżak schodził prowadząc 42:36. Przełom nastąpił po zmianie stron. Durski i Kruszczyński rzutami za 3 pkt. doprowadzili do remisu, a po dwupunktowej akcji Ratajczaka Górnik prowadził 45:43. Z każdą minutą gra wałbrzyszan była skuteczniejsza i po pół godzinie gry miejscowi wygrywali 59:54. Nokaut nastąpił na początku ostatniej ćwiartki, gdy biało – niebiescy sparaliżowali poczynania ofensywne łowiczan, a sami w ciągu 6 minut zdobyli 11 pkt. Rozbici goście nie zdołali już przejąć inicjatywy i odwrócić losów meczu, który zakończył się zwycięstwem Górnika 77:65. A wraz z końcową syreną rozpoczęło się świętowanie awansu do I ligi.
Przed zespołem trenera Marcina Radomskiego jeszcze dwa spotkania w wielkim finale II ligi, w którym dwukrotnie zmierzy się z AZS AGH Kraków: 19 maja pod Chełmcem oraz 26 maja pod Wawelem.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Księżak Łowicz 77:65 (17:24, 19:18, 23:12, 18:11)
Górnik: Kruszczyński 16, Wróbel 15, Glapiński 13, Durski 11, Spała 10, Ratajczak 8, Krzywdziński 4, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Kłyż 0.