https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

II Grand Prix Walimia MTB

 
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zorganizowało II Grand Prix Walimia MTB. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Wałbrzyski. W zawodach wzięło udział 402 uczestników, z czego do mety dotarło 399 osób, w tym 361 mężczyzn i 38 kobiet.
 
Imprezę prowadził Artur Jarczok – kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu – który był głównym promotorem wydarzenia. O godzinie 11:00 wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przywitał uczestników i oddał strzał z pistoletu startowego, po którym peleton ruszył na trasy prowadzące przez piękne tereny Gór Sowich. Zawody były rozgrywane na dwóch dystansach: Mini 26 km oraz Mega 49 km. Obie trasy były bardzo trudne i wymagające. Dla uczestników przygotowano bogaty bufet, zarówno na trasie, jak i na mecie tak, aby zawodnicy mogli zregenerować swoje siły.
Jako pierwszy w kategorii MINI OPEN  na mecie zameldował się Gracjan Krzemiński z Mitsubishi Materials MTB Team, chwilę po nim przyjechał Piotr Sułek z Bike Center Atak Sport Świdnica, a kolejny był Bartosz Łysak z Bike Center Atak Sport Świdnica. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marlena Drozdźiok z Habitat Mountainbike Team, drugie miejsce zajęła Marta Garnek z Dream-Bike Bielawa, a trzecia była Dominika Niemiec,  reprezentantka Stowarzyszenia Klub Sportowy Pławna.
Na trasie MEGA OPEN wygrał Michał Kanera – zawodnik Ghost Team, następnie do mety dotarli: Wojciech Halejak z JBG-2 CryoSpace oraz Łukasz Klimaszewski z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław. Wśród kobiet pierwsza trójka dystansu Mega Open wyglądała następująco: I miejsce – Karolina Cierluk z Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław, II miejsce-  Anita Kaputa z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych, III miejsce Alina Serafin z THP Team. Medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczał wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
– Gratuluję z całego serca wszystkim uczestnikom tych wspaniałych, ale i bardzo wymagających technicznie i kondycyjnie, zawodów. Życzę dalszych sportowych sukcesów oraz satysfakcji z każdego przejechanego kilometra- powiedział wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
(GŁ)
mtb walim 2018

REKLAMA

Kliknij tutaj