https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powalczą o finał

W sezonie 2017/2018 drużyna młodzików TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych radzi sobie świetnie w rozgrywkach piłki siatkowej. Wałbrzyszanie walczą o udział w finałach mistrzostw Polski.
 
Drużyna pod wodzą trenerów Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka w składzie: Dominik Płużka, Oskar Suchowolak, Michał Jerzyk, Maciej Galara, Wiktor Mordarski, Dawid Szymków, Dawid Witek, Szymon Mikołajczyk, Hubert Laszkiewicz, Miłosz Baran, Oliwier Mroziński, Michał Heral, Szymon Ziemniak, Jakub Szwed, Filip Natkaniec do finałów Dolnośląskiej Ligi Młodzików doszła bez straty seta i przegranego meczu.
– W finale na Dolnym Śląsku zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal, a to otworzyło im drogę i dało awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Mecze o awans do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików odbyły się w Sulechowie w dniach 13-15.04.2018 r. W tym turnieju nasi młodzicy rozegrali 4 mecze z drużynami AZS PWSZ Stal Nysa, MKS Orion Sulechów, KS Gwardia Wrocław oraz Exact System Norwid Częstochowa. Po zaciętej, trzydniowej walce wałbrzyszanie zajęli II miejsce w turnieju, co dało im awans do półfinałów mistrzostw Polski. W rozgrywkach pozostało 16 drużyn w Polsce, wśród nich nasi młodzicy. A turniej półfinałowy mistrzostw Polski odbędzie się w Nowym Sączu w ten weekend: 28-29.04.2018 r. Nasi zawodnicy zmierzą się tam z drużynami SKPS Dunajec Nowy Sącz, MKS Andrychów oraz UKS Serbinów Biała Podlaska. Gratulujemy obecnego sukcesu, który jest jednym z największych osiągnięć od kilkunastu lat w młodzieżowej siatkówce oraz życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wejście do finału – podkreśla Przemysław Szymków.
(PS)
 

SONY DSC
SONY DSC

Drużyna młodzików TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych (fot. Przemysław Szymków).

REKLAMA