https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dobry początek

Od poniedziałku trwają w Karlinie 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. Mamy w nich reprezentanta naszego rejonu, walczy bowiem 23-letni Bartosz Gołębiewski z Jedliny-Zdroju, na co dzień członek zespołu RUSHH Kielce.
 
W Karlinie jedlinianin zamierza obronić tytuł mistrzowski w wadze średniej (75 kg), zdobyty przed rokiem w Człopie. Stoczył wtedy 5 walk, z których dwie wygrał przed czasem. Bartek przed turniejem żartował, że w mistrzostwach Polski może dojść do wybuchu jego formy, nawiązując do niespodziewanej erupcji w Karlinie w 1980 r. ropy naftowej. Rozpoczął dobrze, pokonując we wtorek w swoim pierwszym pojedynku Adriana Cygana (Red Gloves Warszawa) i kończąc tę konfrontację przed czasem w drugiej rundzie.
– Nie miałem z rywalem najmniejszych problemów – skomentował krótko walkę Bartek, który bez problemów wygrał kolejnej starcie i w środę awansował do ćwierćfinału. Ale to dopiero początek, przed jedlinianinem jeszcze kilku przeciwników. Uważa się za turniejowca, który rozkręca się w miarę trwania zawodów. Oby zakończył je pomyślnie po sobotnich finałach. Występ Bartosza Gołębiewskiego w mistrzostwach Polski podsumujemy w kolejnym wydaniu Tygodnika DB 2010.
(A. Bas.)
Bartosz Golebiewski Slupsk 2

REKLAMA