https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wałbrzyski Mistrz Kierownicy

15 kwietnia odbędzie się druga runda cyklu Wałbrzyski Mistrz Kierownicy 2018. Ryk silników po przeszło dwumiesięcznej przerwie ponownie zabrzmi na próbach sportowych przy wałbrzyskiej ulicy Villardczyków. Organizatorem zawodów dla rajdowców amatorów będzie niezmiennie grupa Walim Rajdowy.
 
Zawody odbędą się w znanym dotychczas formacie, składającym się z siedmiu prób sportowych. Początkowo na zawodników czekają dwie próby sportowe, przejeżdżane trzykrotnie. Finałem zawodów będzie odcinek specjalny łączący obie próby w jedną. Nowością dla kierowców będzie odwrócony kierunek oraz zmieniony przebieg trasy. Temu urozmaiceniu sprzyjać będzie kolejna nowość – obowiązek jazdy z pilotem. Dotychczas do wyboru kierowcy należało, czy będzie jechał sam, czy w towarzystwie pomocnika na prawym fotelu. Od tej rundy klasyfikowana będzie dwuosobowa załoga – zarówno podczas poszczególnych eliminacji – jak i w rocznej klasyfikacji mistrzostw.
Impreza cieszy się dużą popularnością wśród rajdowców z całego Dolnego Śląska. Już w dwa dni po otwarciu zapisów, prowizoryczna lista zgłoszeń liczyła przeszło 60 załóg! Auta na liście to – jak zwykle – cała plejada motoryzacji, począwszy od Fiatów 126p, na przeszło 200-konnych Subaru Impreza kończąc. Najliczniej zapowiada się klasa VI, gromadząca auta o pojemności skokowej powyżej 1600 ccm. Na starcie zobaczymy m.in. czołówkę poprzedniej rundy – trzykrotnego zwycięzcę wałbrzyskich zawodów – Marka Potępę w Renault Megane, czy obecnych na podium w lutym Dariusza Zajkowskiego w Citroenie Xsara i Mateusza Sztylkę w Subaru Impreza.
Start pierwszej załogi w zawodach zaplanowych na trzecią niedzielę kwietnia przewidziany jest na godzinę 10.00. Zmagania zawodników na trasie będzie można obserwować do godziny 16.30. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy dostępne są na stronie organizatora www.walimskiehoryzonty.pl.
(MP)
Walbrzyski Mistrz Kierownicy
Art of foto – by Bartek Żywarski.

REKLAMA

Kliknij tutaj