https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Słoneczna Polana – reaktywacja

 
Gustaw Dądela i Sonia Skrzypnik zostali w Szczawnie-Zdroju mistrzami Polski w kolarskim four crossie. – Zawody na torze na Słonecznej Polanie zostały wznowione po dwuletniej przerwie – podkreśla burmistrz Szczawna Marek Fedoruk.
 
Four cross to ekstremalna rywalizacja w kolarstwie górskim czterech zawodników na stromym torze z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami.
– Długość trasy na Słonecznej Polanie w Parku im. Henryka Wieniawskiego, wynosi 500 m, a różnica poziomów 40 m. Kolarze wykonują na niej wysokie i długie, do 15 m skoki – wyjaśnił Janusz Kozłowicz, dyrektor zawodów.
Od 2013 do 2015 roku Szczawno było gospodarzem zawodów 4X Pro Tour (Puchar Świata) w tej konkurencji. Wypadły z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) z powodu kłopotów z ich organizacją, na co wpłynęły głównie trudności finansowe.
– Jeśli uzyskamy wsparcie sponsorów, Słoneczna Polana, uznawana za jeden z najbardziej malowniczych torów w Europie, znowu przyjmie najlepszych na świecie specjalistów od four crossu – zaznaczył burmistrz.
Zawody odbywały się przy sztucznym świetle, a obserwowało je ok. 1,5 tys. widzów. – Wstępnie ustalono, że również przyszłoroczne mistrzostwa Polski odbędą się na Słonecznej Polanie – uzupełnił Kozłowicz.
Należy dodać, że medaliści męskiej elity Dądela i Stefaniuk, to byli zawodnicy klubu MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój, którego działalność została zawieszona.
Andrzej Basiński
 
Wyniki finałów mistrzostw Polski w four crossie
 
Elita mężczyzn: 1. Gustaw Dądela (Lotto Aquilla Wadowice), 2. Łukasz Szymczuk (KKW Superior Wałbrzych), 3. Marcin Stefaniuk, 4. Robert Kulesza (obaj Lotto), 5. Jan Wrożyna (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), 6. Arkadiusz Holewik (Lotto).
 
Kobiety open: 1. Sonia Skrzypnik (niezrzeszona), 2. Patrycja Piotrowska (Superior), 3. Oliwia Wczasek (Lotto).
Juniorzy: 1. Wojciech Spochacz, 2. Kacper Jakubas, 3. Adam Komisariuk (wszyscy Spark Nowa Sól).
Patrycja Piotrowska i lukasz Szymczuk
Patrycja Piotrowska i Łukasz Szymczuk z KKW Superior Wałbrzych ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski w FourCrossie.

REKLAMA

Kliknij tutaj