https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Koniec wakacji w OSK

 
Tak, jak w poprzednich latach, Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu zadbał o pożyteczne wypełnienie dzieciom wolnego, wakacyjnego czasu.
 
W ostatnich dwóch tygodniach zorganizowano m.in. pieszą i autokarowa wycieczkę, finały rozgrywek sportowych oraz zajęcia plastyczne. Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku, zapoznano się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego, obserwując np. niektóre maszyny rolnicze oraz uprawę zbóż. Dzieciom pokazano, jak niegdyś odbywało się pranie nad rzeką przy wykorzystaniu tzw. kijanki – płaskiej deseczki wystruganej z jednego kawałka drewna, zakończonej rączką. Po prezentacji dzieci samodzielnie prały na tarze, czyli pofałdowanej blasze.
Pieszą wycieczkę zorganizowano do ruin zamku Cisy. Dzieci zapoznały się z historią zamku oraz roślinnością Książańskiego Parku Krajobrazowego. W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, uczestniczono w ceramicznych warsztatach malowania porcelanowych przedmiotów dekoracyjnych oraz zapoznano się z ekspozycjami w niektórych salach muzealnych. Uczestnicy zajęć obserwowali również ostatnie przygotowania do wystawy Marii Sadowskiej „Porcelanowe wakacje”.
Finałem wakacyjnych zajęć w OSK był bal przebierańców, urozmaicony zabawami prowadzonymi przez animatora. Podczas imprezy wybrano najciekawsze przebrania oraz wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych. Nagrodzono także laureatów wcześniej zorganizowanego konkursu „Mam talent”.
(BAS)
Koniec wakacji w OSK 3
Wesoły finał wakacji z OSK.

REKLAMA

Kliknij tutaj