Obiecujący początek

Zwycięstwo i remis – taki jest bilans otwarcia sezonu ekstraligi w wykonaniu piłkarek nożnych AZS PWSZ Wałbrzych. Teraz przed podopiecznymi trenera Kamila Jasińskiego kolejna szansa na komplet punktów w starciu z beniaminkiem.

Na inaugurację sezonu akademiczki pewnie pokonały w wyjazdowym meczu Olimpię Szczecin 5:2, a gola dla AZS PWSZ zdobyły: Roksana Ratajczyk 2 (1, 20), Małgorzata Mesjasz (12), Jolanta Siwińska (24), Dominika Dereń (62), Julita Głąb (86) i Klaudia Miłek (88).
W drugiej serii gier brązowe medalistki minionego sezonu podejmowały na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu ekipę Czarnych Sosnowiec, z którą w poprzednim sezonie toczyły zacięte boje i walkę o miejsce na podium. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale to sosnowiczanki miały lepsze sytuacje do strzelenia gola. W wałbrzyskiej bramce dobrze spisywała się Andżelika Dąbek, która zajęła miejsce Darii Antończyk, a w dwóch sytuacjach wyręczyły ją słupek i poprzeczka. Z kolei najlepsze okazje do zdobycia bramki dla miejscowych miała Klaudia Miłek, ale w I połowie trafiła w bramkarkę Czarnych, a w drugiej połowie posłała piłkę obok słupka.
W następnej kolejce AZS PWSZ Wałbrzych rozegra wyjazdowe spotkanie z Unifreeze Górzno. Mecz z beniaminkiem ekstraligi został zaplanowany na 19 sierpnia – początek o godz. 13:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 0:0
AZS PWSZ: Dąbek – Gradecka, Mesjasz, Kędziarska, Dereń (86 Pluta), Rędzia, Ratajczak, Aszkiełowicz, Kowalczyk (60 Głąb), Zańko, Miłek.