Zwycięstwo beniaminka, remis spadkowicza

Rozpoczęły się rozgrywki IV ligi piłkarskiej. Aglomerację Wałbrzyską na tym szczeblu reprezentują dwa Górniki: Wałbrzych i Boguszów Gorce.

W grupie wschodniej występuje Górnik Wałbrzych, z którego odeszli: Marcin Morawski, Kamil Popowicz, Kamil Sadowski, Dominik Bronisławski i Sebastian Surmaj. Przebudowywana drużyna pod wodzą trenera Macieja Jaworskiego na inaugurację zremisowała 2:2 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Wynik meczu otworzył w 12 min. Dariusz Michalak, który wykorzystał rzut karny, ale w 25 min. do remisu doprowadził Remigiusz Kowerko, a trzy minuty później Maciej Rakoczy wyprowadził Orła na prowadzenie. Wynik meczu już w 49 min. ustalił Dariusz Michalak, ponownie egzekwując jedenastkę. I choć wałbrzyszanie kończyli mecz w osłabieniu (po czerwonej kartce dla Mateusza Sobiesierskiego), to mieli szansę strzelić zwycięskiego gola, ale Kacper Niemczyk nie zdołał zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W następnej kolejce Górnik Wałbrzych będzie podejmował Sokoła Wielka Lipa(19 sierpnia, godz. 17:00).
Z kolei debiutujący w IV lidze Górnik Boguszów-Gorce, występuje w grupie zachodniej. Na inaugurację podopieczni Rafałą Siczka pokonali 1:0 Spartę Grębocice.
– Zwycięskiego gola w 26 min. strzelił Konrad Zwolennik, po podaniu Kornela Dusia. I połowa była wyrównana, goście nie stworzyli sytuacji podbramkowej, a my mieliśmy jeszcze dwie: Dusia i Dominika Woźniaka. W II połowie goście prowadzili grę w ataku pozycyjnym, ale obroniliśmy się, bo nie mieli sytuacji do zmiany wyniku, choć egzekwowali wiele stałych fragmentów gry. Na trybunach ponad 400 widzów stworzyło świetną atmosferę – relacjonuje Rafał Siczek.
W kolejnym meczu Górnik Boguszów-Gorce zagra na wyjeździe z Apisem Jędrzychowice. Mecz zostanie rozegrany 20 sierpnia o godz. 11:00.