https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal gitarowy

Trwają XI Letnie Warsztaty Gitarowe w Jedlinie-Zdroju. Na wielbicieli muzyki gitarowej czekają koncerty w Wałbrzychu i Jedlinie Zdroju.
 
XI Letnie Warsztaty Gitarowe, na które zjechali młodzi gitarzyści m.in. z Warszawy, Łodzi, Poznania, Koszalina, Lublina, Kielc, Gorzowa Wlkp., Wrocławia i Zielonej Góry potrwają do 17 lipca. Zafascynowani grą na gitarze klasycznej młodzi ludzie pracują pod okiem wybitnych muzyków i pedagogów gitary, m.in. honorowego profesora oświaty Marka Zielińskiego z Wrocławia, dr Bartłomieja Marusika z Akademii Muzycznej w Poznaniu, dr Jakuba Niedoborka z Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie czy polskiego wirtuoza gitary Krzysztofa Meisingera (Szczecin).
Jedlińskie warsztaty to nie tylko szansa na pogłębienie swoich umiejętności gry na gitarze, ale także okazja do wysłuchania koncertów wykładowców i nauczycieli. 13 lipca o godz. 18.00 w auli Auditorium Novum PWSZ w Wałbrzychu zaprezentują się uczestnicy warsztatów koncertując solo, w zespołach kameralnych oraz warsztatowej orkiestrze gitarowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
A pierwszego dnia Festiwalu Gitarowego w Jedlinie Zdroju, 14 lipca o godz. 19.00, wystąpi Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Początkowo związany z teatrem „Gardzienice”, z teatrem „Grupa Chwilowa” i folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”. Ciekawym wydarzeniem drugiego dnia (15 lipca, godz. 19.00) będzie koncert inspirowany muzyką dawną. „Amor Con Chordes” to poznański zespół z zamiłowaniem i pasją wykonujący szeroko pojętą muzykę dawną. Grupę charakteryzuje bardzo ciekawe instrumentarium – oprócz instrumentów popularnych takich jak gitara, kontrabas czy skrzypce muzycy wykorzystują również lutnię, fidel, theorbę, cajon i wiele innych. Natomiast trzeciego dnia w niedzielę 16 lipca br. również o godz. 19:00 będzie można usłyszeć Blues z Doliny Mississippi. Pomysł projektu opartego na archetypicznych bluesowych pieśniach zrodził się w głowie Romana Puchowskiego podczas pobytu w ojczyźnie bluesa – w Delcie Mississippi. Włóczęga szlakami takich artystów jak Son House, Robert Johnson czy Charley Patton dała nowe, świeże spojrzenia na tę muzykę. Do współpracy zaprosił swojego przyjaciela, mistrza harmonijki i wokalistę z Bostonu – Keitha Dunna. Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach, mniej znanych, ale stanowiących podwaliny bluesa.
(RED)
3 Festiwal Gitarowy

REKLAMA

Kliknij tutaj