https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Strudze będzie żłobek

 
W poniedziałek w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dofinansowaniem została objęta m.in. placówka w Strudze.
 
Do ogłoszonego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy konkursu zgłoszono 6 projektów. Cztery z nich otrzymały dofinansowanie, w ramach którego za kwotę 4,3 mln złotych (przy 3,64 mln zł) wsparcia ze środków unijnych zostaną sfinansowane 122 miejsca w żłobkach w gminie Stare Bogaczowice i w Świdnicy.
Głównym celem projektu obejmującego rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha, jest umożliwienie powrotu do aktywności zawodowej rodzicom i opiekunom, którzy są bez pracy i chcą wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, a mają problem z zapewnieniem opieki dla swoich dzieci. W placówkach, które otrzymały dofinansowanie opieka nad dziećmi będzie bezpłatna, lub będzie się wiązała z symboliczną opłatą.
Wśród beneficjentów znaleźli się Ramona Bukowska – Mucha i jej Przedszkole „U Mikołaja” z partnerem Gminą Stare Bogaczowice, którzy dostaną dotację na utworzenie 16 miejsc w żłobku w Strudze.
(IL)
 zlobek struga
Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej Roman Szełemej, Ramona Buukowska – Mucha i Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech.

REKLAMA

Kliknij tutaj