https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

VII Festiwal Piosenki Dziecięcej Fantazja

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju rozbrzmiewała muzyka dziecięca. Słowami piosenki „Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego” rozpoczęto VII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Fantazja”, zorganizowany przez Miejską Szkołę Podstawową w Szczawnie-Zdroju.
 
Pomysłodawczynią i prowadzącą koncert była Katarzyna Francuziak, która podkreśliła, że powodem do dumy i radości jest coraz większa liczba uczestników oraz coraz wyższy poziom wokalny konkursu. Dodała, że głównym celem festiwalu jest promowanie dziecięcej aktywności artystycznej oraz rozwój talentu muzycznego dzieci.
Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Wiłkomirska (Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Wałbrzychu), Maja Ludwiczak (wokalistka), Sylwia Sałamaj (instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Wałbrzych) oraz Dariusz Futyma (wokalista i klarnecista zespołu Futyma Oktet, muzyk Filharmonii Sudeckiej, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu) po wysłuchaniu prezentacji wokalnych 27 uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody:
Grand Prix – Magdalena Miara (Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny w Czarnym Borze);
kategoria klas I-III: I miejsce – Hanna Roman (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju), II miejsce – Iga Wojciechowska (Publiczna Szkoła Nr 15 w Wałbrzychu), III miejsce – Jagoda Łysoń (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28 w Wałbrzychu), wyróżnienie: Hanna Wróbel (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju), Klaudia Kalukin – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu;
kategoria klas IV-VI: I miejsce – Michał Krupa  (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach), II miejsce – Jacek Derej (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 w Wałbrzychu), III miejsce – Maria Kajewska  (Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie), wyróżnienie: Zuzanna Grzesiak (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głuszycy), Aniela Michalska (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju).
– Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festiwalu: burmistrzowi Szczawna-Zdroju Markowi Fedorukowi, firmie Wypieki Rajewskich, Agnieszce Sobczak, Usługi Marketingowe – dostawcy mleka i owoców do szkoły, Wałbrzyskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji oraz przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Pisarskiej.
(MM)
VII Festiwal Piosenki Dzieciecej Fantazja

REKLAMA