https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych KWK Victoria w Boguszowie-Gorcach

20 maja 2017 roku ,w malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym „Pod lipami” pani Ireny Sierżant na Gliniku, odbyło się jedenaste już spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie-Gorcach.
 
Inicjatorzy tych spotkań – panowie Marian Myjak i Bolesław Dzik – wspominają, że gdy organizowali pierwsze spotkanie 11 lat temu, po 30 latach od ukończenia szkoły, to ciężko im było rozpoznać kolegów ze szkolnej ławki. Celem spotkania było też wyrażenie szacunku dla gościa honorowego spotkania – wychowawcy mgr Bolesława Baściaka, spod ręki którego wyszły setki młodych adeptów górniczego rzemiosła. Bolesław Baściak był wychowawcą i nauczycielem matematyki przez 40 lat. Urodzony w Kołomyi, mieszkał następnie w Oławie, a studia pedagogiczne ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1961 r. przyjechał do Boguszowa i rozpoczął pracę w Zespole Szkół Górniczych Kopalni Węgla Kamiennego Victoria. Poznał tu żonę Reginę, nauczycielkę języka polskiego i na stałe związał swoje życie z Boguszowem, angażując się nie tylko w pracę pedagogiczną, ale i w szereg inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.
– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak przyjemnym spotkaniu w  niemal rodzinnej atmosferze. Gratuluję serdecznie panu profesorowi sukcesów pedagogicznych, których najlepszym dowodem jest tak ogromna sympatia i szacunek byłych wychowanków. To bardzo ważne, że spotykacie się i podtrzymujecie więzy przyjaźni i tradycje górnicze, bo przecież górnictwo było w naszym regionie podstawową gałęzią przemysłu, i z górnictwem łączy się nasza tradycja oraz historia i powinniśmy o tym zawsze pamiętać. Dziękuję serdecznie za zaproszenie na tą wspaniałą uroczystość – powiedział uczestniczący w spotkaniu starosta wałbrzyski Jacek Cichura.
W zorganizowanym w plenerze spotkaniu wzięło udział ponad 30 absolwentów z roczników 1961/2002.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 cichura absolwenci zsg

REKLAMA

Kliknij tutaj