https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Językowa majówka

W Zespole Szkół Fundacji SGM-K w Wałbrzychu odbył IV konkurs językowy dla szkół niepublicznych „Majówka…”. Po Szekspirze, Sherlocku Holmesie i księżnej Daisy, przyszedł czas na odwiedziny w dwóch europejskich stolicach: Londynie i Berlinie.
 
– Podczas przedstawienia, przygotowanego tradycyjnie już przez klasę V, uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze zabytki tych miast. O ich historii i najważniejszych postaciach z nimi związanych dowiedzieli się z wystawy oraz podczas przygotowanych gier i zabaw prowadzonych przez klasę VI. Konkurs był organizowany dla klas II i III szkoły podstawowej, a uczniowie mogli rywalizować w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki – Marta Lupa-Wyszowska z Zespołu Szkół Fundacji SGM-K w Wałbrzychu.
Wyniki konkursu języka angielskiego:
klasa II
I miejsce – Ryszard Bielasik (Szkoła 707 z Karpacza), II miejsce – Sandra Czochara (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha), III miejsce – Cecylia Kobel (Szkoła 707 z Karpacza).
klasa III
I miejsce – Michalina Lebiedziejewska (Szkoła 707 z Karpacza), II miejsce – Wiktoria Paliwoda (Szkoła 707 z Karpacza), III miejsce – Sebastian Juchimiuk (Szkoła Społeczna ze Świdnicy).
Wyniki konkursu języka niemieckiego:
klasa II
I miejsce – Jakub Oględzki (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha), II miejsce – Bartosz Brania (Szkoła Społeczna ze Świdnicy), III miejsce – Oliwia Konieczny (Szkoła Społeczna ze Świdnicy), Inka Dmytrasz (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha).
klasa III
I miejsce – Laura Gillmaier (Szkoła Społeczna ze Świdnicy), II miejsce – Julia Rohde (Zespół Szkół Fundacji SGM-K), III miejsce – Tymon Kowalczyk (Szkoła Społeczna ze Świdnicy).
(RED)
 Jezykowa majowka
 

REKLAMA

Kliknij tutaj