https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

70- lecie MBP-CK w Boguszowie – Gorcach

 
8 maja w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach odbyły się uroczyste obchody z okazji 70 – lecia istnienia tej instytucji. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządu powiatowego, władze miasta, kierownicy instytucji kultury oraz licznie przybyli mieszkańcy.
 
Dyrektor Elżbieta Gajewska przybliżyła historię funkcjonowania instytucji przez te wszystkie lata, a następnie był czas na życzenia i podziękowania. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura podkreślił istotną rolę bibliotek w kształtowaniu postaw obywatelskich w społeczeństwie oraz rozwoju intelektualnym dzieci i młodzieży. Podziękował też pracownikom za ich zaangażowanie w pracę, co pozwoliło tej instytucji doczekać takiego jubileuszu. Następnie dyrektor MBP-CK wręczyła awanse zawodowe pracownikom oraz podziękowania instytucjom i sponsorom wspierającym działalność MBP-CK. Uroczystość uświetnił występ wspaniałego duetu operetkowego – Nairy Ayvazyan i Tomasza Białka, po którym goście zaproszeni zostali na jubileuszowy poczęstunek.
– Gratuluję dyrekcji i pracownikom wspaniale wykonywanej pracy i pragnę wyrazić swoją wdzięczność za ogromne zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności. Dziękuję nie tylko jako starosta wałbrzyski, ale przede wszystkim jako mieszkaniec Boguszowa-Gorc – powiedział Jacek Cichura.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 cichura biblioteka boguszow
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura gratulował dyrekcji i pracownikom wspaniale wykonywanej pracy.

REKLAMA

Kliknij tutaj