Postraszyły wicelidera

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 25. kolejce ekstraligi zremisowały w Łęcznej z Górnikiem 1:1. Mogły wygrać mimo przewagi wicemistrzyń Polski, lecz straciły bramkę w 87 minucie spotkania.

Do tej pory bardzo słabo szło piłkarkom z Wałbrzycha w rywalizacji z drużyną z Lubelszczyzny. Były to same porażki, różnych rozmiarów, i było wiadomo, że to łęcznianki, które w tym sezonie przegrały tylko raz – z Medykiem Konin – są faworytem spotkania. Trener Kamil Jasiński znów nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Anny Rędzi, Emilii Bezdzieckiej, Weroniki Aszkiełowicz oraz Dominiki Dereń, przez co AZS PWSZ na ławce rezerwowych miał tylko 2 zawodniczki.
Od początku do gospodynie przeważały, częściej atakując i częściej będąc w posiadaniu piłki, ale wałbrzyszanki świetnie się broniły. Ataki były nieskuteczne, za to w 24 min. świetnie odpowiedziały wałbrzyszanki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzyła futbolówkę Małgorzata Mesjasz, która dość niespodziewanie otworzyła wynik spotkania. Co ciekawe, dla środkowej obrończyni AZS-u PWSZ jest to już czternasty gol w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Po trafieniu przyjezdne zaczęły częściej zagrażać bramce rywalek, zwłaszcza kontratakami i stałymi fragmentami gry, ale naprawdę dobrą sytuację miała tylko Karolina Gradecka, która uderzyła obok słupka. Potem znów przewagę osiągnął Górnik, jednak bardzo pewnie broniła Daria Antończyk.
Obraz gry w drugiej połowie praktycznie nie uległ zmianie, ponieważ głównie atakowały wicemistrzynie Polski, a zawodniczki z Wałbrzycha z reguły odpowiadały kontrami. Z minuty na minutę Górnik miał coraz większą przewagę, co odbiło się na gościach dopiero w końcówce spotkania, ponieważ w 87 min. niezły strzał oddała Weronika Zawistowska, która wyrównała i jednocześnie ustaliła wynik spotkania na 1:1.
W następnej kolejce AZS PWSZ zagra na własnym stadionie w derbach Dolnego Śląska z AZS-em Wrocław. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 maja o godz. 13:00.
Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Mesjasz (24), 1:1 Zawistowska (87).
AZS PWSZ: Antończyk – Iwańczuk, Mesjasz, Gradecka, Pluta – Jelencić (58 Jędras), Ratajczak, Kowalczyk, Klepatska – Miłek, Maciukiewicz.