https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lekkoatleci głuszyccy

Ruszyła Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych w Głuszycy. Pierwsza tegoroczna rywalizacja w biegach zgromadziła na starcie ponad 90 uczniów z głuszyckich szkół podstawowych.
 
– Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych zawodach – 27 maja o godz. 10.00 oraz 10 czerwca o godz. 10 na boisku sportowym przy ul. Dolnej w Głuszycy.
Przypinamy, że dziewczęta i chłopcy rywalizują w biegach na dystansach krótkich i długich w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi – urodzeni w roku 2010 oraz 2008-2009 – biegają na dystansach 30 m i 100 m, starsza grupa – urodzonych w latach 2006-2007 – pokonuje dystans 40 m i 200 m, natomiast najstarsi – urodzeni w latach 2004-2005 – ścigają się na dystansach 60 m i 400 m.
-W każdej z trzech edycji ligi za zdobycie I miejsca zawodnik otrzymuje 100 punktów, za miejsce II – 95 punktów, za miejsce III – 90 punktów. Każde kolejne miejsce jest odpowiednio  mniej punktowane – informuje Krzysztof Drzygała, pomysłodawca i jeden z organizatorów ligi.
Za trzy najlepsze wyniki na dystansach krótkich i długich uczniowie po zakończonych biegach każdej edycji otrzymują medale i dyplomy. Poza tym na wszystkich uczestników ligi czeka woda i słodki poczęstunek. Dla pierwszych sześciu zawodników z każdej kategorii wiekowej po zsumowaniu punktów z trzech edycji przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na zwycięzców danych kategorii wiekowych czekają pamiątkowe puchary ligi.
Organizatorzy LLSP: burmistrz Głuszycy Roman Głód, Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Głuszycy, dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy Monika Rejman serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom majowej ligi, rodzicom i opiekunom zawodników oraz nauczycielom i wolontariuszom. Szczególne podziękowania dla Banku Zachodniego WBK oddział w Głuszycy i wolontariuszy: Ewy Dżygały, Joanny Grabki, Elżbiety Zglejszewskiej oraz uczniów z Gimnazjum Publicznego w Głuszycy.
Pełna klasyfikacja uczestników LLSP na stronie gluszyca.pl.
(SJ)
liga lekkoatletyczna gluszyca3
 

REKLAMA

Kliknij tutaj