https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Puchar dla Górnika?

Piłkarze Górnika Wałbrzych w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych podejmą na bocznym boisku Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu Victorię Tuszyn. Spotkanie rozpocznie się w środę, 10 maja o godz. 17:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dla wałbrzyszan zwycięstwo w okręgowym Pucharze Polski oznacza awans do półfinału wojewódzkiego, a w przypadku zwycięstwa w finale dolnośląskiego pucharu przestąpią do rundy wstępnej centralnego Pucharu Polski. Do tej pory Górnik pokonał Zryw Gola Świdnicka, Grom Witków i Victorię Świebodzice, a AKS Strzegom wyeliminował dopiero po serii rzutów karnych. Gra na bocznym boisku Stadionu 1000-lecia z jednej strony będzie atutem, ponieważ wałbrzyszanie tam trenują, ale z drugiej strony może być problem, gdyż boisko ma sztuczną nawierzchnię. Warto przypomnieć, że podopieczni Roberta Bubnowicza rok temu wygrali finał wałbrzyskiego PP w Dzierżoniowie z Lechią, a zwycięstwo wiąże się z dodatkiem finansowym, dlatego na pewno nie zlekceważą tego spotkania.
Victoria Tuszyn gra obecnie w wałbrzyskiej klasie okręgowej, w której zajmuje 5. miejsce z 49 punktami na koncie i nadal ma szanse na awans do IV ligi. W poprzedniej kolejce pokonała w Witkowie Grom 3:2, dzięki czemu zrównała się punktami z czwartym Zdrojem Jedlina-Zdrój. Co ciekawe, tuszynianie wszystkich rywali z trzech pierwszych rund: Lechię Dzierżoniów, Włókniarza Kudowę-Zdrój oraz Iskrę Jaszkowa Dolna, pokonali po rzutach karnych, a w półfinale rozgromili Bielawiankę Bielawa 4:1.
Radosław Radczak

REKLAMA