Pobiegli z flagą na Trójgarb

Na starcie stanęło ponad 160 zawodników i zawodniczek z blisko 50 miejscowości stanęło na starcie Górskiego Półmaratonu z Flagą na Trójgarbie. Na głównym dystansie zwyciężyli Piotr Holly oraz Katarzyna Boryczka, natomiast na krótszej trasie zwycięzcami zostali Bartosz Zając oraz Paulina Szarzyńska.

Organizatorzy Górskiego Półmaratonu z Flagą na Trójgarbie: Gmina Czarny Bór i Gmina Stare Bogaczowice, zaplanowali w tym roku dwie trasy: 26 km i 8 kilometrów. Rozbudowanie półmaratonu o dodatkową, krótszą trasę było ukłonem w stronę tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Tym razem uczestnicy biegu wystartował ze stadionu sportowego w Witkowie Śląskim. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na dłuższą trasę, mieli do pokonania blisko 26 km odcinek, prowadzący wokół i przez szczyt Trójgarbu. Biegacze pokonali trzy kilkukilometrowe podbiegi, a suma przewyższeń wyniosła blisko 700 metrów. Krótsza trasa liczyła 8 km i prowadziła przez „skrzyżowanie siedmiu dróg”. Pełne wyniki dostępne są na portalu datasport.pl.
– Dziękujemy z udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, którzy pomimo nie najlepszej pogody wystartowali w obydwu biegach – podkreślają organizatorzy.
II Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury. Imprezę wsparli: Bank Spółdzielczy Kamienna Góra, Wodociągi Wałbrzych, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Fundacja Edukacji Europejskiej, Kamos Kamienna Góra, Tesco Szczawno Zdrój, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Agroturystyka Misiówka, Zenaida Piotrowska, Dariusz Gwiazda Rogelli, Tartak Zbigniew Filip, Tartak Andrzej Śpiewak, Jan Groń, Studio Punkt, Komputronik Wałbrzych.