Wyleczone z marzeń o zwycięstwie

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 24. kolejce ekstraligi przegrały w Koninie z Medykiem aż 0:5. Mimo to nadal zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, ale mają bardzo minimalną przewagę nad bezpośrednimi rywalkami w walce o podium.
Po dwóch porażkach w tym sezonie z mistrzyniami Polski (1:3 oraz 1:5) nikt nie dawał szans podopiecznym Kamila Jasińskiego na sukces, tym bardziej, że nie przegrały one w lidze od 2 lat! W dodatku AZS PWSZ przyjechał na mecz tylko z 13-osobową kadrą, ponieważ za kartki pauzowała Sabina Ratajczak, a kontuzjowane nadal są Anna Rędzia, Sofia Gonzalez, Emilia Bezdziecka oraz Patrycja Salwa.
Początek meczu był dość wyrównany, lecz częściej atakowały gospodynie, które oddały kilka strzałów na bramkę, lecz pewnie obroniła je Daria Antończyk. Potem przewaga mistrzyń Polski z minuty na minutę rosła, aż w końcu w 20 min., po dośrodkowaniu z prawej strony Dagmary Grad, w polu karnym znalazła się Paulina Dudek, która wykorzystała błąd w defensywie wałbrzyszanek i otworzyła wynik spotkania. Na drugie trafienie koninianek nie trzeba było długo czekać, ponieważ siedemnaście minut później – po dośrodkowaniu z prawej strony Aleksandry Sikory – znów świetnie zachowała się Paulina Dudek, która szczupakiem podwyższyła rezultat na 2:0. Jeszcze przed przerwą w polu karnym AZS PWSZ – po starciu z Eleną Klepatską – przewróciła się jedna z zawodniczek Medyka, jednak sędzia nie odgwizdała rzutu karnego. Potem po centrze z prawego skrzydła Aleksandry Sikory błąd popełniła Daria Antończyk, do piłki doszła Lilia Kostowa, która oddał strzał, ale minimalnie niecelny.
W przerwie obaj szkoleniowcy nie dokonali roszad w składach. Ale już w 56 min., po złym wybiciu piłki poza pole karne przez defensorki z Wałbrzycha, przed polem karnym znalazła się Agata Guściora, która przepięknym uderzeniem podwyższyła wynik na 3:0 dla ekipy Medyka. Chwilę później po indywidualnej akcji na lewej stronie strzał oddała Anna Gawrońska, lecz dobrze tym razem interweniowała Daria Antończyk. W 68 min., po kapitalnym zagraniu Guściory, w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Dudek, która płaskim uderzeniem skompletowała hat-tricka. Ostatecznie Paulina Dudek zdobyła 4 bramki w tym spotkaniu, pokonując w 87 min. kapitana wałbrzyszanek strzałem głową po centrze z kornera Aleksandry Sikory, ustalając wynik spotkania na 5:0 dla Medyka.
W następnej kolejce AZS PWSZ zagra w Łęcznej z Górnikiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 maja o godz. 13:00.
Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dudek (20), 2:0 Dudek (37), 3:0 Guściora (56), 4:0 Dudek (68), 5:0 Dudek (87).
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz (78 Urbańska), Pluta, Mesjasz, Iwańczuk – Dereń (60 Smagur), Klepatska, Kowalczyk, Jelencić – Miłek, Maciukiewicz.