I Otwarte Mistrzostwa Szczawna – Zdroju w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza

W nowej hali sportowej przy ul. Słonecznej w Szczawnie Zdroju do gry przystąpiło 62 zawodników i zawodniczek z licencjami oraz amatorzy, z podziałem na kategorie wiekowe.

W tym gronie były – między innymi – siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn z UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie/Lądek – Zdrój, które są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w grze podwójnej, Piotr Chodorski AZS PWSZ Wałbrzych – członek kadry narodowej. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Durajczyk – trener medalistów akademickich mistrzostw Polski i Europy.
Wyniki:
kategoria wiekowa do 18 lat: 1 miejsce Norbert Rosiak, 2. Radek Zawada, 3.m Adam Dereczenik, 4. Konrad Landzberg;
kat.19–40 lat: 1. Piotr Chodorski, 2. Katarzyna Węgrzyn, 3. Anna Węgrzyn, 4. Maciej Makrjew;
kat. 41 – 60 lat: 1. Sylwester Poręba, 2. Krystian Szklany, 3. Andrzej Adamczuk;
kat. +60 lat: 1. Piotr Brzęcki, 2. Leon Dawid, 3. Antoni Słowik, 4. Jan Supernat, 5. Andrzej Retecki, 6. Zenon Molski.
Kobiety open: 1. Katarzyna Węgrzyn, 2. Anna Węgrzyn, 3. Aleksandra Paszek, 4. Bożena Tomaszewska, 5. Wacława Przybył, 6. Elżbieta Molska.
Mistrzem Szczawna – Zdroju został Bogusław Charczuk, 2.miejsce zajął Andrzej Zalewski, a 3 był Zenon Molski. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Bożena Tomaszewska, druga była Elżbieta Molska.
Po zakończeniu turnieju najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali przez Burmistrza Marka Fedoruka i Janusza Kozłowicza medalami i pucharami. Nagrodę główną turnieju, wyjazd do Francji (ufundowany przez Biuro Podróży „Juventur”) wygrał Piotr Chodorski.
Organizatorem turnieju była Gmina Miejska Szczawno – Zdroju przy współudziale Uzdrowiska Szczawno – Jedlina, Ronal Polska, „Śnieżki” Świebodzice, Hotelu „Maria Helena”, „Dworzyska”, Biura Podróży „Juventur” oraz PHU Bogler.