https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Słowiański jedwab – len

W zamku Książ odbyła się tegoroczna edycja projektu „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”.
 
„Słowiański jedwab” to autorska marka wypracowana przez Esterę Grabarczyk. Odwołuje się do dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len. Wydarzenie stanowiło pokaz modowo-artystyczny, w który zaangażowane były kobiety w różnym wieku. Sam projekt ma na celu szerzenie przesłania, że każda kobieta może poczuć się wartościową i piękną biorąc udział w pokazie. Kolejnym, równie istotnym przesłaniem jest materiał dominujący w całej kolekcji, czyli len. Projekt „Słowiański jedwab” przypomina o bogactwie naszego regionu, bo Dolny Śląsk słynął niegdyś z produkcji lnu i tkactwa.
Organizatorem imprezy byli: Estera i Andrzej Grabarczyk oraz Katarzyna Niemierowska i Fundacja Purpurowe Skrzypce. Organizację imprezy wsparło też wielu sponsorów, a wśród nich partnerem strategicznym był Powiat Wałbrzyski.
– Projekt Słowiański jedwab to wspaniałe przedsięwzięcie, na które składa się długa i ciężka praca uczestniczek, począwszy od przygotowań kreacji, choreografii i finalnego pokazu. Jest to wspaniałe widowisko, promujące naturalny produkt, jakim jest len. Cieszę się, że Powiat Wałbrzyski mógł uczestniczyć przy jego organizacji – powiedział po pokazie Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 pokaz mody
 
 
 
 
 
 
 
 
Uczestnicy, organizatorzy i partnerzy projektu „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”.

REKLAMA

Kliknij tutaj