Koniec marzeń o I lidze

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w hali Aqua-Zdrój w drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi z AZS Politechnika Kraków 67:88. Porażka oznacza koniec sezonu dla wałbrzyszan.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Górnika, który ruszył do ataku i wygrywał 6:0, po trafieniach Piotra Niedźwiedzkiego oraz Bartłomieja Ratajczaka. Ale krakowanie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, które dość długo pewnie utrzymywali. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony dwukrotnie trafili Paweł Bochenkiewicz oraz Rafał Niesobski i po 10 minutach było 21:21. Druga ćwiartka była chyba najsłabsza w tym sezonie w wykonaniu miejscowych, którzy w ciągu niej stracili aż 34 oczka! Podopieczni Arkadiusza Chelbdy razili nieskutecznością oraz dużą liczbą strat, przez co po pierwszej połowie przegrywali aż 37:55.
Trzecią partię wałbrzyszanie o wygrali, ale zaledwie 3 punktami, przez co było już niemal pewne, że spotkanie i walka o awans jest już przegrana. Były momenty, że biało-niebiescy przegrywali zaledwie 10 oczkami, jednak za każdym razem zespół z Krakowa skutecznie odpowiadał, przez co na 10 minut przed końcem spotkania było 53:68. Ostatnia kwarta była tylko uzupełnieniem formalności, gdyż goście grali już rezerwowym składem, a i tak potrafili znów powiększyć przewagę do 20 punktów, przez co kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie Górnik Trans.eu przegrał 67:88 i pożegnał się znów z marzeniami o I lidze.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – AZS Politechnika Kraków 67:88 (21:21, 16:34, 16:13, 14:20)
Górnik: Niedźwiedzki 19 (13 zb), Glapiński 13, Niesobski 12, Kozak 10, Wróbel 6, Ratajczak 4 (10 zb), Bochenkiewicz 3, Krówczyński 0, Durski 0, Podejko 0, Jeziorowski 0.
Politechnika: Załucki 26, Pełka 18, Pisarczyk 10, Hlebowicki 10, Baran 9, Kwiatkowski 6, Renkiel 0, Dwernicki 0, Stecko 0, Stalicki 0, Derkowski 0.