Porażka w przewadze

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 23. kolejce III grupy III ligi przegrali na własnym boisku z rezerwami Górnika Zabrze 0:2. Mimo to nadal są na 14. miejscu w ligowej tabeli, ale strata do rywali będących na wyższych pozycjach jest coraz większa.

Od początku było wiadomo, że faworytem spotkania będą zabrzanie, którzy do składu mogli wziąć kilku zawodników z pierwszego zespołu. W pierwszym składzie wystąpili m. in. Grzegorz Kasprzik czy Oleksandr Szeweluchin, którzy w przeszłości z powodzeniem grali w ekstraklasie. Ale wałbrzyszanie w poprzedniej kolejce wygrali z wyżej notowanym Pniówkiem w Pawłowicach Śląskich 3:0 i mieli nadzieję na sprawienie kolejnej niespodzianki.
W pierwszych minutach przeważali goście, choć po kilkunastu minutach musiał zejść z boiska z powodu kontuzji wspomniany wcześniej Szeweluchin. Wałbrzyszanie zagrozili bramce rywala dopiero w 28 min., kiedy po centrze z kornera Marcina Morawskiego z ok. 30 metrów uderzył Kamil Sadowski, lecz niecelnie. Potem dwukrotnie Damian Jaroszewski uratował swój zespół przed stratą gola: najpierw obronił strzał z dystansu, a potem z jedenastu metrów.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali roszad w składach. Już w 53 min. świetną szansę na otwarcie wyniku miał Dominik Bronisławski, lecz z 16 metrów trafił wprost w bramkarza. Zemściło się to kwadrans później, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z ok. 30 metrów doszło do zamieszania w polu karnym wałbrzyszan, a tam najsprytniej zachował się Przemysław Wiśniewski, który dał zabrzanom prowadzenia. W 74 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Konrad Nowak, lecz wcale nie pomogło to piłkarzom Roberta Bubnowicza. Dziewięć minut później okazję na wyrównanie miał Kamil Młodziński, jednak jego uderzenie z kąta było za lekkie i spokojnie interweniował Grzegorz Kasprzik. W 89 min. do sytuacji sam na sam z Damianem Jaroszewskim doszedł Dominik Lasik, który ustalił rezultat na 2:0 dla swojej ekipy. Jeszcze w doliczonym czasie gry szansę na kontaktową bramkę miał Kamil Sadowski, lecz strzelił nad poprzeczką.
Górnik Wałbrzych – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Wiśniewski (68), 0:2 Lasik (89). Żółte kartki: Sadowski oraz Nowak. Czerwona kartka: Nowak (74, za 2 żółte). Widzów: 700.
Górnik W.: Jaroszewski – Tobiasz (75 Młodziński), Michalak, Tytman, Krzymiński – Sadowski, Morawski, Rytko, Popowicz (71 Dec), Surmaj – Bronisławski.