Wskoczyły na podium!

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 20. kolejce ekstraligi pokonały w Michałowicach AZS UJ Kraków 2:0. Dzięki tej wygranej i porażce Czarnych Sosnowiec w Radziechowach z Mitechem Żywiec 0:2 podopieczne Kamila Jasińskiego wskoczyły na 3. miejsce w ligowej tabeli.
Mimo że wałbrzyszanki grały z 10. drużyną w ligowej tabeli, od początku wiadomo było, że spotkanie w na przedmieściach Krakowa nie będzie należało do najłatwiejszych. Jesienią pokonały zawodniczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego na własnym stadionie 2:1, po golach Oliwii Maciukiewicz i Emilii Bezdzieckiej, lecz tamto zwycięstwo nie przyszło im lekko, łatwo i przyjemnie. Do tego jeszcze obie ekipy spotkały się w finale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu w Katowicach, w którym drużyna z Wałbrzycha wygrała 4:3.
Już w 12 min., po rzucie wolnym, na bramkę gospodyń strzeliła Dominika Dereń, golkiperka obroniła to uderzenie, lecz z dobitką zdążyła jeszcze Karolina Gradecka, która otworzyła wynik spotkania. Wałbrzyszanki z minuty na minutę miały coraz większą przewagę, lecz nic z niej nie wynikało, ponieważ gra obu ekip była bardzo niedokładna, było sporo niecelnych zagrań i mnóstwo fauli. Dopiero tuż przed przerwą znów groźniej zaatakowały akademiczki z Wałbrzycha, gdy po rzucie rożnym głową uderzyła Małgorzata Mesjasz, a po niepewnej interwencji krakowskiej bramkarki nikt z przyjezdnej ekipy nie zdążył z dobitką.
W przerwie trener Kamil Jasiński nie dokonał roszady w składzie, a początek drugiej połowy znów zaczął się od przewagi AZS PWSZ, lecz gra była senna. W 59 min. Oliwia Maciukiewicz, zamiast podać do Klaudii Miłek, zdecydowała się na uderzenie, po którym pika poszybowała nad bramką. Dziewięć minut później, po niezłej akcji, w pole karne dośrodkowała Aleksandra Jaworek, do piłki doszła Ana Jelencić, która podwyższyła wynik spotkania na 2:0. W końcówce krakowianki zaczęły śmielej atakować, jednak zabrakło im czasu i skuteczności, dzięki czemu drużyna z Wałbrzycha wygrała 2:0 i awansowała na 3. miejsce w tabeli ekstraligi.
W następnej kolejce AZS PWSZ zagra na własnym stadionie z Medykiem Konin. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia o godz. 16:00.
AZS UJ Kraków – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Gradecka (12), 0:2 Jelencić (68). Żółta kartka: Miłek. Widzów: 20.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak – Jelencić, Dereń, Bezdziecka, Jaworek – Maciukiewicz (79 Kowalczyk), Miłek (90 Jędras).