Wielki „Niedźwiedź”!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w drugim meczu II rundy fazy play-off we Władysławowie SMS PZKosz 77:67. Bezapelacyjnie bohaterem spotkania został Piotr Niedźwiedzki, który zdobył aż 32 punkty i dołożył do tego 13 zbiórek.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla gości, którzy szybko odskoczyli rywalowi na 6 punktów i wydawało się, że kontrolują przebieg spotkania. Nagle do ataku rzucili się gospodarze, którzy zaczęli odrabiać straty, przez co na minutę i 52 sekundy przed zakończeniem pierwszej kwarty Górnik przegrywał 13:14. Ale dzięki Rafałom: Glapińskiemu i Niesobskiemu wałbrzyszanie zdołali jeszcze w samej końcówce odzyskać prowadzenie i po 10 minutach wygrywali 20:14. Druga ćwiartka była bardzo emocjonująca, ponieważ miejscowi po 2 celnych rzutach zza linii 6,75 m oraz lay-upie wygrywali 21:20 i przed długi czas wynik oscylował koło remisu. Gra toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili 39:38.
Początek trzeciej kwarty był wyrównany, ale po około 3 minutach gry w końcu Górnik zaczął uciekać drużynie z Pomorza. Po trafieniu Bartłomieja Ratajczaka miał już 9 oczek więcej od przeciwnika. Oba zespoły grały w tym czasie nieskutecznie i popełniały sporo strat. Na dziesięć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 54:60 i wydawało się, że to jeszcze nie koniec emocji. Jednak w ostatniej odsłonie zawodnicy z Wałbrzycha szybko osiągnęli przewagę 10 punktów, dzięki czemu kontrolowali przebieg rywalizacji. Wynik rozstrzygnął się już na 2 minuty i 11 sekund przed końcem rywalizacji, potem już były tylko niecelne rzuty, straty i faule. Górnik ostatecznie wygrał 77:67 i może się cieszyć z awansu do ćwierćfinału fazy play-off rozgrywek II ligi.
W pierwszym meczu ¼ finału wałbrzyszanie zagrają w Krakowie z wielkim faworytem – AZS-em Politechnika. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 8 kwietnia o godz. 17:00. Na tym etapie gra również toczy się do 2 zwycięstw. Kolejny mecz z krakowianami zostanie rozegrany w Wałbrzychu 22 kwietnia o godz. 17:00, a ewentualne trzecie spotkanie 26 kwietnia pod Wawelem.

SMS PZKosz Władysławowo – Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:77 (14:20, 24:19, 16:21, 13:17)
SMS: Gołębiowski 19, Samsonowicz 18, Szlachetka 7, Matyszkiewicz 5, Wyszkowski 5, Czyż 4, Bogucki 4, K. Dawdo 2, Powideł 2, Mąkowski 1, D. Dawdo 0, Jakubek 0.
Górnik: Niedźwiedzki 32 (13 zb), Niesobski 18, Glapiński 16, Ratajczak 5, Wróbel 2 (8 zb), Bochenkiewicz 2 (6 zb), Kozak 2, Krówczyński 0, Durski 0, Jeziorowski 0.