Przeszli Obrę, sprawdzą uczniów

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu I rundy fazy play-off o awans do I ligi pokonali w Kościanie Obrę 67:55. W II rundzie podopieczni Arkadiusza Chlebdy zagrają z SMS-em PZKOSZ Władysławowo.

Po dość słabym początku spotkania, pierwsi na prowadzeniu byli goście, ale natychmiastowo gospodarze przejęli inicjatywę i wygrywali 6:4. Potem Piotr Niedźwiedzki wyrównał rezultat, ale chwilę później miejscowi odskoczyli na 6 punktów i wałbrzyszanie mieli spory problem z dogonieniem rywala w pierwszych 10 minutach. Pod koniec strata oscylowała w granicach 2-4 oczek, ale po 10 minutach przegrywali tylko 19:20. Start drugiej kwarty był bardzo podobny do pierwszej: oba zespoły były bardzo nieskuteczne i nie zdobywały punktów. Gdy w końcu zaczęły punktować, to dopiero na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy podopieczni Arkadiusza Chlebdy wyrównali rezultat, a potem odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 32:27 dla Górnika.
Po dość wyrównanym początku trzeciej ćwiartki, sfaulowany został w akcji rzutowej Rafał Niesobski, który wykorzystał 3 rzuty wolne i od tego momentu jego ekipa poszła jak burza, powiększając swoją przewagę nad rywalem do 16 punktów. Ekipa z Kościana zdołała odrobić część straty, lecz była ona za duża, aby wyrównać i na 10 minut przed końcem spotkania wałbrzyszanie prowadzili 51:41. W czwartej odsłonie, jak w większości meczów, trener biało-niebieskich wpuścił na parkiet rezerwowych, aby ci kontrolowali przebieg rywalizacji. Wykorzystał to zwłaszcza Bartłomiej Ratajczak, który zdobył 6 z 16 punktów, które przyczyniły się do zwycięstwa Górnika 67:55 i do awansu do następnej rundy.

Obra Kościan – Górnik Trans.eu Wałbrzych 55:67 (20:19, 7:13, 14:19, 14:16)
Obra: Kabat 25 (14 zb), E. Rau 11, Kiszka 6, Ciążkowski 4, Szymkowiak 3, Stanisławiak 2, Maciejewski 2, M. Rau 2, H. Ratajczak 0, Skrzypczak 0, Mielnik 0, Harasimczuk 0.
Górnik: Niedźwiedzki 16 (13 zb), Wróbel 16, Niesobski 11, Glapiński 10, Ratajczak 7, Bochenkiewicz 4 (10 zb), Krówczyński 3, Durski 0, Jeziorowski 0, Kozak 0.